Բրիտանացի երգչուհի եւ Broadcast ռոք-խմբի անդամ Թրիշ Կինենը մահացել է H1N1 գրիպի բարդացումների հետեւանքով։ Շուրջ երկու շաբաթ առաջ Կինենը տեղափոխվել էր հիվանդանոց։
Բժիշկները հայտնել են, որ Կինենը հիվանդացել է անմիջապես այն բանից հետո, երբ Բրիտանիա է վերադարձել Սինգապուրից եւ Ավստրալիայից, ուր գտնվում էր հյուրախաղերով։
Կարծիք կա, որ 42-ամյա երգչուհին խոզի գրիպով վարակվել է հենց այդ շրջագայության ժամանակ։
2010 թվականի նոյեմբերին Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունում հայտարարել էին, որ այս ձմեռ հնարավոր կլինի խուսափել խոզի գրիպի համաճարակից։ ԱՀԿ ներկայացուցիչները նշել էին նաեւ, որ մեկ տարի առաջ այդ հիվանդությունն իսկապես եղել է եւ հերքել են արհեստականորեն տարածած խուճապի մասին լուրերը։

Британская певица и участница рок-группы Broadcast Триш Кинэн 14 января скончалась в результате осложнений, вызванных вирусом гриппа A H1N1. Около двух недель назад Кинэн была помещена в больницу.
Врачи сообщили, что Кинэн заболела сразу же после возвращения в Великобританию из гастролей в Сингапур и Австралию. Считается, что именно в ходе этой поездки 42-летняя певица была инфицирована вирусом этого гриппа.
Во Всемирной организации здравоохранения в ноябре 2010 года прогнозировали, что этой зимой эпидемии свиного гриппа удастся избежать. Представители ВОЗ также отметили, что год назад такая пандемия действительно имела место и опровергли слухи об искусственно посеянной панике.