Air Canada-ի ինքնաթիռում խցանված ջրարջը մի քանի ժամով հետաձգել է դեպի Տորոնտո թռիչքը, հաղորդում է CBC-ը:
Օդորակիչի փողում թաքնված կենդանուն հայտնաբերել են թռիչքից առաջ:
Տերմինալի պատուհաններից դեպքին հետեւող ականատեսները պատմել են, որ սկզբում անձնակազմը շփոթված էր եւ չգիտեր, թե ինչ պետք է անի:
«Առաջին ժամվա ընթացքում դա նման էր սիրավեպի: Ոչ ոք նման բան երբեք չէր տեսել», — ասել է ուղեւորներից մեկը՝ Դեմիեն Լին:
Նրա խոսքով՝ անձնակազմը ստիպված էր հանել օդանավի պանելները ջրարջին դուրս հանելու համար: Մի քանի ժամից նրանք կարողացել են փրկել կենդանուն եւ նա անմիջապես փախել է: Մինչեւ այժմ անհայտ է, թե ինչպես նա կարող էր հայտնվել օդորակիչի փողում:
Որպես փոխահատուցույմ ընկերությունը թռիչքի հետաձգման համար ուղեւորներին օդանավակայանում սննդի գնման կտրոններ է տվել եւ զեղչ հաջորդ թռիչքի համար:

Енот, застрявший в самолете Air Canada, задержал рейс в Торонто на несколько часов, сообщает Lenta со ссылкой CBC.
Животное, спрятавшееся внутри шланга кондиционера, обнаружили перед началом посадки на борт, когда экипаж подключил трубу с воздухом к самолету. После этого енот взлетел вверх и попал в вентиляционную систему.
Как сообщили очевидцы, наблюдавшие за происходящим из окон терминала, сначала персонал находился в недоумении и не понимал, что нужно делать. «В течение первого часа это было похоже на роман. Никто никогда не видел ничего подобного», — рассказал один из туристов Дэмиен Ли.
По его словам, членам наземного экипажа пришлось снимать панели воздушного судна, чтобы вызволить енота. Через несколько часов им удалось спасти зверя, и он сразу же убежал. До сих пор неизвестно, как он попал в шланг кондиционера.
В качестве компенсации за задержку рейса авиакомпания предложила пассажирам ваучеры на покупку еды в аэропорте и скидку на будущий перелет.