ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը վստահում է ԿԺԴՀ ղեկավար Կիմ Չեն Ընին: Այս մասին ըստ ՏԱՍՍ-ի հաղորդման, ամերիկյան առաջնորդն ասել է շաբաթ հեռարձակված TBN հեռուստաալիքի հետ հարցազրույցում:
Պատասխանելով հաղորդավարի հարցին, թե վստահում է արդյոք նա ԿԺԴՀ նախագահին, Թրամփը պատասխանել է. «Այո, կարծում եմ, որ ես շատ լավ հարաբերություններ ունեմ Կիմ Չեն Ընի հետ, մեր միջեւ լավ քիմիա է առաջացել»:
«Կարծում եմ, որ նա ցանկանում է ինչ-որ բան անել իր երկրի համար, գուցե իր ընտանիքի կամ իր համար, բայց նա ցանկանում է ճիշտ բան անել», - նշել է ԱՄՆ նախագահը:

Президент США Дональд Трамп доверяет лидеру КНДР Ким Чен Ыну. Об этом, как передает ТАСС американский лидер заявил в интервью телеканалу TBN, опубликованном в субботу.
Отвечая на вопрос ведущего, доверяет ли он президенту КНДР, Трамп сказал: «Да, я думаю, что у меня очень хорошие отношения с Ким Чен Ыном, между нами возникла хорошая химия».
«Я считаю, что он хочет сделать что-то для своей страны, может быть, для своей семьи или для себя, но он хочет сделать правильную вещь», - отметил президент США.