Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հրաժարականի դիմում է գրել։ Այս մասին մեզ հետ զրույցում հայտարարել է Երեւանի ավագանու «Ելք» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Խաժակյանը:
«Դիմումն արդեն գրված է, պարզապես հրապարակված չէ եւ կարծում եմ, որ մնում են մի քանի հարցեր, որ պետք է պարզաբանվեն, թե ինչ է լինելու հրաժարականից հետո, որպեսզի հրապարակվի»,-ասաց Խաժակյանը՝ հավելելով, որ նախորդ նիստին էլ քաղաքապետի բացակայությունը հենց դրա մասին էր վկայում:
Երևանի քաղաքապետարանի հասարակայնության և լրատվության հետ կապերի վարչության պետ Արթուր Գևորգյանը NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց, որ ինքը նման տեղեկատվություն չունի եւ հրաժարականի մասին լուրը չի հաստատում:
Նշենք, որ նախորդ ավագանու նիստին Տարոն Մարգարյանը ներկա չէր, նիստը վարել է Կամո Արեյանը, ով հայտարարել էր, որ քաղաքապետը բացակայում է առողջական խնդիրների պատճառով:

Yerevan Mayor Taron Margaryan has written a letter of resignation.
Davit Khazhakyan, head of the “Way Out” (Yelk) faction at the Yerevan Council of Elders, stated the abovementioned.
“The [respective] petition has already been written; it’s just not publicized [yet],” he said. “And I believe several matters are left which need to be clarified as to what will happen after the resignation, so that it will be publicized.”
Khazhakyan added that the mayor’s absence at the previous meeting of the Yerevan municipal council bespoke the aforesaid. Margaryan had not attended this session, and it was said this was due to health issues.