Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը վստահեցնում է, որ իր գլխավորած կառույցը քաղաքական հիմքերով հետապնդումներ չի իրականացնում:
Լրագրողների հետ զրույցում Օսիպյանը շեշտեց, որ ոստիկանությունը ղեկավարվում է բացառապես օրենքով: «Ես եւ ինձ վստահված կառույցը որեւէ քաղաքական կամ այլ հայացքների համար հետապնդում չենք իրականացնում: Ամեն ինչ արվում է օրենքի համաձայն, եւ ես միշտ առաջնորդվել եմ օրենքով», - ասաց Օսիպյանը:
Ոստիկանապետի պաշտոնում 100 օրվա ձեռքբերումների Օսիպյանը նախընտրեց չխոսել՝ թողնելով ապագայի համար: Զիջելով խնդրանքներից գոնե նշել կարեւորագույն ձեռքբերումը՝ Վլադիմիր Օսիպյանն ասաց, որ «ամենամեծ ձեռքբերումն այն է, որ Հայաստանի ոստիկանությունում կոռուպցիոն դրսեւորումներ չկան»:

Начальник Полиции Армении Валерий Осипян заверяет, что руководимая им структура не осуществляет преследования по политически мотивам.
В беседе с журналистами Осипян подчеркнул, что Полиция руководствуется исключительно законом. «Я и вверенная мне структура не преследуем кого-либо за политические или иные взгляды. Все делается по закону, и всегда руководствовался законом», - заявил Осипян.
О достижениях 100 дней на посту начальника Полиции Осипян предпочел не говорить сейчас, оставив на будущее. Уступая просьбам хотя бы указать главнейшее достижение, Валерий Осипян отметил, что «наибольшее приобретение – в Армении полиции нет коррупционных проявлений».