Ապրիլի 1-ին «Հայ-ռուսական լեռնահանքային կազմակերպություն» ՓԲԸ-ն վերջնական զեկույց է ներկայացնելու Հայաստանում Լեռնաձոր գյուղի մերձակայքում ուրանի հանքավայրի որոնման  երկրաբանա-հետախուզական աշխատանքների վերաբերյալ:
Ավելի վաղ Հայաստանի էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանը, պատասխանելով «Ժառանգության» պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանի հարցին, խոստովանել էր, որ «Հայ-ռուսական լեռնահանքային կազմակերպություն» ՓԲԸ-ն Լեռնաձոր գյուղի մերձակայքում ուրանի հանքավայրի որոնման  երկրաբանա-հետախուզական աշխատանքների ժամանակ ուրան է հայտնաբերել: Սակայն, ըստ նախարարի, ադյունահանման նպատակահարմարության մասին կարելի կլինի խոսել միայն ուրանի պաշարների ծավալը հստակեցնելուց հետո:
Միեւնույն ժամանակ գիտական շրջանակներից NEWS.am-ին հայտնեցին, որ ներկայումս երկրաբանա-հետախուզական աշխատանքներն իրականացվում են Շալիձոր գյուղում:

On April 1, 2011, the Armenian-Russian Mining Organization CJSC is to present a final report on geological prospecting of uranium deposits in the village of Lernadzor, Armenia.
Responding to the Parliament member Zaruhi Bostanjyan`s question, Armenian Minister of Energy and Nature Protection Armen Movsisyan admitted that the company discovered uranium near the village of Lernadzor. The Minister stressed that the uranium reserves must be specified before the advisability of exploring the deposit can be discussed.
A source informed Armenian News-NEWS.am that geological prospecting work is now in progress in the village of Shalidzor.