Բրիտանացի քննիչները հետախուզում են Սերգեյ Սկրիպալին թունավորելու մեջ կասկածվող Ռուսլան Բոշիրովի ու Ալեքսանդր Պետրովի երկու ենթադրյալ հանցակիցներին, գրում է The Sunday Mirror պարբերականը։
Ենթադրվում է, որ հանցակիցներից մեկը, որին հոդվածում կոչում են «դոկտոր Նովիչոկ», բժիշկ է եւ նրա խնդիրն է եղել թույլ չտալ Բոշիրովի ու Պետրովի թունավորումն այդ թույնով, եւ նրանց օգնել, եթե այնուամենայնիվ, դա տեղի ունենար։ Սա թույլ կտար, մասնավորապես, խուսափել գործին ոստիկանության կամ բրիտանցի բժիշկների միջամտությունից։
Պարբերականի փոխանցմամբ՝ ենթադրվում է, որ Լոնդոնի City Stay Hotel հյուրանոցում գրանցվելուց հետո Բոշիրովն ու Պետրովը հանդիպել են «դոկտոր Նովիչոկի» եւ եւս մեկի հետ, որն աշխատում է ՌԴ դեսպանատանը, որից հետո գնացքով ուղեւորվել են Սոլսբերի։
The Sunday Mirror-ը պարզել է նաեւ, թե ինչով են զբաղվել Բոշիրովն ու Պետրովը բացի Սոլսբերի ուղեւորությունը։ Պարբերականի տեղեկությամբ՝ ոստիկանություն է դիմել մի տղամարդ, որն եւս City Stay Hotel-ում էր բնակվում այդ նույն օրերին, ինչ ԳՀՎ գործակալները։
Հյուրանոցի հյուրը պատմել է, որ մարտի 4-ի գիշերը Բոշիրովի ու Պետրովի համարից մարիխուանայի հոտ է տարածվել ամբողջ միջանցքով․ «Ավելի ուշ մի կին եկավ, կարծում եմ՝ մարմնավաճառ էր․․․Ես լսում էի, թե ինչպես էին նրանք երկար ժամանակ սեքսով զբաղվում»,-պատմել է տղամարդը։
Բացի այդ, տղամարդը նշել է, որ Բոշիրովի ու Պետրովի եւ հյուրանոցը սպասարկող անձնակազմի միջեւ վեճ է ծագել այն պատճառով, որ նրանք մեծ քանակությամբ աղբ էին թողել սենյակում։

Британские следователи разыскивают двоих предполагаемых сообщников Руслана Боширова и Александра Петрова, подозреваемых в отравлении Сергея Скрипаля в Солсбери. Об этом сообщает DW со ссылкой на издание The Sunday Mirror .
Предполагается, что один из сообщников отравителей, которого в статье называют "доктор Новичок", является врачом, и его задачами было не допустить заражения ядом исполнителей отравления, и также оказать им помощь, если это все-таки произойдет. Это позволило бы, в частности, избежать привлечения к делу полиции или британских врачей, отмечает The Sunday Mirror.
По словам собеседника издания, предполагается, что после регистрации в гостинице City Stay Hotel в Лондоне Боширов и Петров встречались с "доктором Новичком" и еще одним помощником, который работает в российском посольстве, после чего они сели на поезд до Солсбери.
Ранее другие источники сообщили The Sunday Mirror, что британской полиции известны данные их настоящих документов, так как камеры видеонаблюдения оснащены программой, позволяющей сопоставлять лица людей с фото из паспортной базы.
The Sunday Mirror также узнала, чем занимались в Великобритании Боширов и Петров помимо поездки в Солсбери. По информации издания, в полицию обратился мужчина, который останавливался в отеле City Stay Hotel в те же дни, что и предполагаемые агенты ГРУ. Он узнал на распространенных в СМИ фото Петрова, с которым, по его словам столкнулся в туалете отеля.
Постоялец гостиницы рассказал, что из номера Боширова и Петрова в ночь на 4 марта шел явный запах марихуаны, который распространился по всему коридору. "Позже пришла женщина, я думаю, проститутка… Я слышал, как они долгое время очень громко занимались сексом", - продолжил мужчина.
Кроме того, мужчина утверждает, что у Петрова и Боширова возник конфликт с администрацией гостиницы из-за того, что они оставили в номере слишком много мусора.