Երեւանում կբացվի «Քարֆուր» ցանցի երկրորդ սուպերմարկետը: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտնեց Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Ջոնաթան Լակոթը:
Սուպերմարկետը կբացվի Ֆրանկոֆոնիայի գագաթնաժողովի անցկացման օրերին: Երկրորդ սուպերմարկետը գտնվում է մետրոյի «Զորավար Անդրանիկ» կայարանի մոտ:
«Հույս ունենք, որ բիզնես համաժողովի շնորհիվ Հայաստանում ֆրանսիական ներդրումները կաճեն: Ֆրանսիացի ներդրողները ոչ միայն ներդրումներ են բերում, այլեւ կրթություն, էթիկա, հանրային պատասխանատվություն: Հույս ունենք, որ 2018 թվականի իրադարձությունների շնորհիվ Հայաստանում Ֆրանսիայի ներրդրումները կաճեն»,- նշել է դեսպանը: Նա տուրիզմը նշել է որպես հեռանկարային ոլորտ:
Բիզնես համաժողովը կանցկացվի Թումո կենտրոնում: Սրա հետ կապված դեսպանը նշել է Փարիզում համանման կենտրոնի բացման կարեւորությունը:

YEREVAN. – The second supermarket of the French Carrefour hypermarket chain will open in Yerevan, French Ambassador to Armenia Jonathan Lacôte said at a press conference on Friday.
The supermarket will open its doors during the days of the 17th summit of the International Organization of La Francophonie—and which Armenia’s capital city will host in October.
“Thanks to the business forum, we hope that French investments in Armenia will grow,” the ambassador added. “French investors not only bring investments, but also education, ethics, public duty. Thanks to the events of 2018 [in Armenia], we hope that French investments in Armenia will grow.”