Երեւանում կբացվի «Քարֆուր» ցանցի երկրորդ սուպերմարկետը: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտնեց Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Ջոնաթան Լակոթը:
Սուպերմարկետը կբացվի Ֆրանկոֆոնիայի գագաթնաժողովի անցկացման օրերին: Երկրորդ սուպերմարկետը գտնվում է մետրոյի «Զորավար Անդրանիկ» կայարանի մոտ:
«Հույս ունենք, որ բիզնես համաժողովի շնորհիվ Հայաստանում ֆրանսիական ներդրումները կաճեն: Ֆրանսիացի ներդրողները ոչ միայն ներդրումներ են բերում, այլեւ կրթություն, էթիկա, հանրային պատասխանատվություն: Հույս ունենք, որ 2018 թվականի իրադարձությունների շնորհիվ Հայաստանում Ֆրանսիայի ներրդրումները կաճեն»,- նշել է դեսպանը: Նա տուրիզմը նշել է որպես հեռանկարային ոլորտ:
Բիզնես համաժողովը կանցկացվի Թումո կենտրոնում: Սրա հետ կապված դեսպանը նշել է Փարիզում համանման կենտրոնի բացման կարեւորությունը:

В Ереване откроется второй супермаркет сети «Карфур». Об этом сообщил посол Франции в Армении Джонатан Лакотт на встрече с журналистами.
Супермаркет откроется в дни проведения саммита франкофонии. Второй супермаркет расположится около станции метро «Зоравар Андраник».
«Надеемся, что благодаря бизнес-форуму увеличатся французские инвестиции в Армении. Французские инвесторы приносят не только инвестиции, но и образование, этику, общественную ответственность. Надеемся что благодаря событиям 2018 года увеличатся инвестиции Франции в Армении», - отметил посол. В качестве перспективной сферы посол отметил туризм.
Бизнес-форум пройдет в центре Тумо. В этой связи, посол отметил важность открытия аналогичного центра в Париже.