Թեհրանում Հայաստանի դեսպանատունը ճշտում է տեղեկությունները երկրաշարժի հետեւանքով տուժածների շարքում Հայաստանի քաղաքացիների եւ հայերի առկայության մասին, NEWS.am-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնեց ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Աննա Նաղդալյանը:
Mehr գործակալությունը հայտնում է, որ Քերմանշահ նահանգում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետեւանքով տուժածների թիվը հասել է 716-ի: Որոնողա-փրկարարական գործողությունները շարունակվում են:
Եվրոպական միջերկրածովյան սեյսմոլոգիական կենտրոնն (EMSC) ավելի վաղ հայտնել էր, որ իրանա-իրաքյան սահմանին տեղի է ունեցել 6,3 մագնիտուդով երկրաշարժ: Սեյսմոլոգների տեղեկություններով՝ ցնցումները գրանցվել են UTC ժամանակով 16.37-ին, երկրաշարժի օջախը գտնվում էր 46 կմ խորությամբ, էպիկենտրոնը՝ Բաղդադից 150 կմ հյուսիս-արեւելք:

Посольство Армении в Тегеране уточняет информацию о наличии граждан Армении и армян среди пострадавших в результате землетрясения. Об этом сообщила пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян на запрос Новости Армении – NEWS.am.
Как сообщает агентство Mehr, число пострадавших в результате землетрясения в провинции Керманшах на западе Ирана достигло 716 человек. Поисково-спасательная операция продолжается. Землетрясение магнитудой 6,3 произошло в районе ирано-иракской границы. По данным сейсмологов, толчки были зафиксированы в 16.37 по времени UTC (19.37 мск), очаг землетрясения залегал на глубине 10 километров. Эпицентр находился в 150 километрах к северо-востоку от Багдада и в 37 километрах от города Сере-Поле-Зохаб.