Այսօր՝ դեկտեմբերի 7-ին, Միացյալ Թագավորության դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթը, ՄԹ պաշտպանության հարցերով փոխկցորդ Ուիլ Ջորջը եւ բրիտանական Միջազգային փրկարարական կորպուսի ներկայացուցիչները ծաղկեպսակ խոնարհեցին Գյումրիի Ամենափրկիչ եկեղեցու բակում գտնվող 1988թ. երկրաշարժի անմեղ զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողում։
Այդ կապակցությամբ դեսպան Ֆարնուորթը կատարել է հետեւյալ թվիթերյան գրառումը․ «30 տարի անց, հուզիչ միջոցառում Գյուրիում՝ հիշելու Սպիտակի երկրաշարժի զոհերին ու աննախադեպ միջազգային օգնությունը։ Ուրախ եմ, որ ՄԹ միջազգային փրկարարական կորպուսը ներկայացնում են Րաբ Բարրին, որը փրկարարական աշխատանքներ է կատարել Վանաձորում եւ Աննի ՄաքԴոնալդը, ում հանգուցյալ ամուսին Ուիլլի Մքմարտինը ղեկավարել է բրիտանական թիմը»։

On 7 December, British Ambassador Judith Farnworth, UK Deputy Defence Attaché Will George and representatives of the UK’s International Rescue Corps paid tribute to the victims of the 1988 earthquake by laying a wreath at a memorial outside of the Holy Savior’s Church in Gyumri.
“30 years on, moving event in Gyumri to remember victims of Spitak earthquake and unprecedented international response,” Ambassador Farnworth tweeted.
30 years on, moving event in #Gyumri to remember victims of #Spitakearthquake & unprecedented international response. Delighted @intrescue represented by @Rabbarrie, who worked in #Vanadzor, and Annie MacDonald, whose late husband Willie McMartin led #UK team. @UKinArmenia pic.twitter.com/sSxb2W2nMb