Իրանում ձերբակալել են Չաբահար քաղաքի ահաբեկչության 4 կասկածյալի: Երկրի դատախազ Զեհդանա Ալի Մովահեդին հայտնել է, որ կասկածյալներին ձերբակալել են Սիստան եւ Բելուջիստան նահանգների տարբեր քաղաքներում, փոխանցում է ԻՌՆԱ-ն:
Նա նշել է, որ տեղի ունեցածի մանրամասների քննությունը շարունակվում է:
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 6-ին մահապարտ ահաբեկիչն ականապատ ավտոմեքենայով փորձել է մտնել Չաբահարի ոստիկանական բաժնի տարածք: Այն կանգնեցրել են ստուգելու համար, եւ այդ պահին մահապարտը պայթուցիկ սարքը գործարկել է: Արդյունքում զոհվել են 2 ոստիկաններ, մոտ 43 մարդ, այդ թվում՝ 4 երեխաներ մարմնական վնասվածքներ են ստացել:
Չհաստատված տեղեկություններով՝ ահաբեկչության պատասխանատվությունը ստանձնել է «Անսար Ալ Ֆուրքան» ահաբեկչական խմբավորումը:

В Иране задержаны 4 подозреваемых в  теракте в городе Чабахар на юго-востоке Ирана. Как сообщил  прокурор Захедана Али Мовахеди, подозреваемые были задержаны в разных городах провинции Систан и Балучестан, передает  ИРНА.
Он отметил, что расследование деталей происшествия продолжается.
Напомним, что 6 декабря террорист-смертник на заминированном автомобиле попытался заехать на территорию отделения полиции в Чабахаре. Автомобиль на въезде остановили для проверки документов, и в этот момент смертник привел в действие взрывное устройство.  В результате погибли два полицейских, около 43 человек, в том числе четверо детей, получили ранения.
По неподтверждённым данным, ответственность за теракт взяла на себя террористическая группировка Ансар Аль-Фуркан.