«911» ծառայությունը դեկտեմբերի 12-ին՝ ժամը 20։59-ին, ահազանգ է ստացել, որ Աշտարակի խճուղում գտնվող «Մեգնում» գազալցակայանում տեղի է ունեցել պայթյուն, կա տուժած. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը։ Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է Արտակարգ իրավիճակների նախարարության պաշտոնական կայքից։
Դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ:
Պարզվել է, որ «Արմալի» ՍՊԸ–ին պատկանող «Մեգնում» գազի ճնշման կայանում տեղի է ունեցել պայթյուն, ինչի հետևանքով Գ. Հ.-ն (ծնված 1953 թ.) ստացել է տարբեր բնույթի մարմնական վնասվածքներ:
Մինչ փրկարարների՝ կանչի վայր հասնելը Գ. Հ.-ն հոսպիտալացվել է Արմենիա ԲԿ, բժիշկները տուժածի առողջական վիճակը գնահատել են միջին ծանրության:

One person was injured after an explosion Wednesday at a compressed natural gas station in Armenia.
At 8։59pm, the 911 emergency hotline—of the Ministry of Emergency Situations (MES)—received a report that there was an explosion at a compressed natural gas station on the Ashtarak Highway, one person was affected, and rescuers were needed.
Armenian News-NEWS.am has learned the aforementioned from the MES official website.
It was found out that an explosion had occurred at the said compressed natural gas station, and a person—who was born in 1953—was injured.
Prior to the fire and rescue squad’s arrival at the scene, however, this injured person was taken to a hospital in capital city Yerevan where doctors said the patient was in moderate condition.