Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի հրավերքով կայցելի Վրաստան: Այս մասին նախագահ Սարգսյանը հայտնել է պաշտոնական այցով Երեւան ժամանած վրացի գործընկերոջ հետ հանդիպումից հետո մամուլի համար տարածած հայտարարության մեջ:
Ողջունելով Սալոմե Զուրաբիշվիլիին եւ նրա գլխավորած պատվիրակության անդամներին՝ նախագահը նշել է, որ երկու երկրների հարաբերությունները բնորոշվում են փոխըմբռնմամբ, ընդհանուր ավանդույթներով: Դրանց հիման վրա հարաբերությունները զարգանում ու խորանում են տարբեր ոլորտներում: «Վրաստանի հետ հարաբերությունների զարգացումը հատուկ տեղ ունի Հայաստանի արտաքին քաղաքականության մեջ: Այս մասին են վկայում տարբեր մակարդակի հանդիպումները եւ հանդիպումների ժամանակ ձեռք բերված պայմանավորվածությունները»,- շեշտել է նախագահը:
Պետության ղեկավարի գնահատմամբ՝ գործընկերոջ հետ բանակցություններն արդյունավետ են եղել, տեղի է ունեցել երկկողմ հարաբերությունների օրակարգի հարցերի քննարկում:
«Հայաստանը մշտապես շահագրգռված է եղել տարածաշրջանում խաղաղությամբ ու անվտանգությամբ, ինչպես նաեւ համագործակցությամբ»,- շեշտել է նախագահը:

Президент Армении Армен Саркисян посетит по приглашению президента Саломе Зурабишвили Грузию. Об этом президент Саркисян сообщил в заявлении для прессы после встречи с грузинским коллегой прибывшей в Ереван с официальным визитом.
Приветствовав Саломе Зурабишвили и членов возглавляемой ею делегации в Армении, президент отметил, что отношения двух стран характеризуются взаимопониманием, общими традициями. На их основе развиваются и укрепляются отношения в различных сферах. «Развитие отношений с Грузией занимает особое место во внешней политике Армении. Об этом свидетельствуют встречи на разном уровне и достигнутые в ходе встреч договоренности», - подчеркнул президент.
По оценке главы государства, переговоры с коллегой были эффективными, состоялось обсуждение вопросов повестки двусторонних отношений.
«Армения всегда заинтересована в мире и безопасности в регионе, а также сотрудничестве»,- подчеркнул президент.