Հայաստանի Ազգային ժողովում ապրիլի 2-ին նիստն սկսեց խորհրդարանի տարածաշրջանային հարցերի եւ եվրասիական ինտեգրման մշտական հանձնաժողովը, տեղեկացնում է NEWS.am-ի թղթակիցը։
Նիստի օրակարգում երեք հարց է. Ազգային ժողովի տարածաշրջանային հարցերի եւ եվրասիական ինտեգրման մշտական հանձնաժողովի եւ Հայատանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի միջեւ համագործակցության հուշագրի ստորագրում; Հայաստանի Կենտրոնական բանկի զեկույցը ԵՏՄ-ում միասնական ֆինանսական շուկայի ձեւավորման մասին; Եվրասիական տնտեսական միության եւ նրա անդամ պետությունների՝ մի կողմից, եւ Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության միջեւ՝ մյուս կողմից, տնտեսական եւ առեւտրային համագործակցության համաձայնագրի վավերացում։
Նիստը, խորհրդարանական հանձնաժողովի նախագահի՝ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանի առաջարկությամբ, սկսվեց լռության րոպեով՝ ի հիշատակ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Ինքնապաշտպանության բանակի զինվորների, ովքեր զոհվեցին 2016 թվականի ապրիլյան թեժացման օրերին։

The sitting of the Standing Parliamentary Committee on Regional Issues and Eurasian Integration kicked off on Tuesday in the Armenian Parliament.
The agenda includes the issue of signing a Memorandum of Cooperation between the Standing Committee of the National Assembly for Regional and Eurasian Integration and the Armenian State University of Economics, report of the Central Bank of Armenia on the formation of a single financial market in the Eurasian Union, and the ratification of EU-China deal.
The meeting, at the suggestion of the chair of the Parliamentary committee, Prosperous Armenia Party MP Mikayel Melkumyan began with a minute of silence in memory of the soldiers fallen during the 2016 April war.