Life լրատվական գործակալությունը հրապարակել է Մերձմոսկվայում թեթեւշարժիչային օդանավի վթարի վայրից առաջին կադրերը: Այն ընկել է Մինինո գյուղում, որը մտնում է Կլին քաղաքային շրջանի մեջ:
Ըստ այդ կադրերի՝ ոչ մեծ օդանավը տառացիորեն խրվել է հողի մեջ: Ամբողջ խցիկը ջարդված է, հարվածից «պոչը» կոտրվել է: Արտակարգ դեպքի վայրում են մի քանի շատպ ծառայությունների մեքենաները:
Օդաչուն՝ 1966 թվականի ծնված Դ. Ռյադուխինը մահացել է տեղում: Նրա ուղեւորը՝ 2007 թվականի ծնված Աննա Յու.-ն վնասվածքներ է ստացել: Կասկածներ կան, որ վերջույթների կորվածքներից բացի, վնասվել է նաեւ նրա ողնաշարը: Վերջին տեղեկություններով՝ նրան չեն փորձել մեքենայով հոսպիտալացնել: Որոշել են սպասել սանիտարական ուղղաթիռին:

Информационное агентство Life опубликовало первые кадры с места крушения легкомоторного самолёта в Подмосковье. Он рухнул в деревне Минино, которая входит в состав городского округа Клин.
Судя по этим кадрам, небольшой самолёт буквально воткнулся в землю. Вся его кабина разбита, «хвост» от удара переломился. На месте ЧП находятся машины нескольких экстренных служб.
Пилот Рядухин Д. 1966 года рождения скончался на месте. Его пассажирка Анна Ю. 2007 года рождения получила травму. Есть подозрения, что у неё, кроме переломов конечностей, также повреждён позвоночник. По последним данным, госпитализировать на машине её не стали. Решили дожидаться санитарного вертолёта.