Շվեյցարիայի Համադաշնության նախագահ Միշելին Կալմի-Ռեյը մարտի 30-ի երեկոյան ժամանել է Հայաստան` երկօրյա պաշտոնական այցով: Երեւանի օդանավակայանում բարձրաստիճան հյուրին դիմավորել է Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը:
Այցի շրջանակներում Շվեյցարիայի նախագահը հանդիպումներ կունենա Հայաստանի բարձրագույն ղեկավարության հետ, կայցելի Մայր Աթոռ սուրբ Էջմիածին եւ հանդիպում կունենա Գարեգին Բ-ի հետ, կայցելի Գանձարան եւ Մայր տաճար:
Միշելին Կալմի-Ռեյը կմասնակցի նաեւ Հայաստանում Շվեյցարիայի դեսպանատան բացման արարողությանը:
Պաշտոնական այցի երկրորդ օրը Շվեյցարիայի նախագահը կմեկնի Գյումրի, որտեղ կայցելի «ԿԱԶԱ» շվեյցարական հումանիտար հիմնադրամ:

President of Swiss Confederation Micheline Calmy-Rey arrived in Armenia on Wednesday evening and was met by Foreign Minister Edward Nalbandian at the Yerevan airport.
In the course of her two-day official visit to Armenia Micheline Calmy-Rey will hold meetings with the Armenian top officials and will visit the Mother See of Holy Etchmiadzin to meet with Catholicos Karekin II.
She will also participate in the opening ceremony of Switzerland’s embassy in Yerevan.
On April 1, President of Swiss Confederation will leave for the city of Gyumri where she will visit KASA Swiss Humanitarian Foundation.