Շվեյցարիայի Համադաշնության նախագահ Միշելին Կալմի-Ռեյը մարտի 30-ի երեկոյան ժամանել է Հայաստան` երկօրյա պաշտոնական այցով: Երեւանի օդանավակայանում բարձրաստիճան հյուրին դիմավորել է Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը:
Այցի շրջանակներում Շվեյցարիայի նախագահը հանդիպումներ կունենա Հայաստանի բարձրագույն ղեկավարության հետ, կայցելի Մայր Աթոռ սուրբ Էջմիածին եւ հանդիպում կունենա Գարեգին Բ-ի հետ, կայցելի Գանձարան եւ Մայր տաճար:
Միշելին Կալմի-Ռեյը կմասնակցի նաեւ Հայաստանում Շվեյցարիայի դեսպանատան բացման արարողությանը:
Պաշտոնական այցի երկրորդ օրը Շվեյցարիայի նախագահը կմեկնի Գյումրի, որտեղ կայցելի «ԿԱԶԱ» շվեյցարական հումանիտար հիմնադրամ:

Президент Швейцарской Конфедерации Мишелин Кальми-Рей вечером 30 марта, прибыла в Армению с двухдневным официальным визитом. В ереванском аэропорту высокую гостью встречал глава МИД Армении Эдвард Налбандян.
Официальная часть визита президента Швейцарии начнется 31 марта. В рамках визита Мишелин Кальми-Рей встретится с высшим руководством Армении, посетит Первопрестольный Эчмиадзин и проведет встречу с Католикосом Всех Армян Гарегином II, побывает в музее и Кафедральном соборе Эчмиадзина.
Мишелин Кальми-Рей также примет участие в открытии посольства Швейцарии в Армении.
На второй день официального визита, президент Швейцарии отправится в Гюмри, где посетит швейцарский гуманитарный фонд «КАЗА».