Մոսկվայի «Սովրեմեննիկ» թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Գալինա Վոլչեկը շտապ հոսպիտալացվել է թոքերի բորբոքմամբ, այս մասին ՌԻԱ «Նովոստի»-ին տեղեկացրել է թատրոնի տնօրեն Իգոր Պավլովը։
«Գալինա Բորիսովնան հոսպիտալացվել է, նա Բոտկինի հիվանդանոցում է»,- ասել է տնօրենը։
Գալինա Վոլչեկը ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ է։ Ծնվել է 1933 թվականի դեկտեմբերի 19-ին Մոսկվայում։ Նրա հայրը հայտնի ռեժիսոր եւ կինոօպերատոր Բորիս Վոլչեկն է (1905-1974)։ 1955 թվականին Գալինա Վոլչեկն ավարտել է Մոսկվայի գեղարվեստական ակադեմիական թատրոնի դպրոց-ստուդիան։
Նա հանդես է եկել բազմաթիվ դերերում, այդ թվում՝ «Դոն Քիշոտ», «Զգուշացիր ավտոմեքենայից», «Արքա Լիր», «Աշնանային մարաթոն», «Ունիկում» եւ այլ ֆիլմերում։
1972 թվականին Վոլչեկը դարձավ Մոսկվայի «Սովրեմեննիկ» թատրոնի գլխավոր ռեժիսորը։ 1989-ից նրա գեղարվեստական ղեկավարն է։

Худрука московского театра «Современник» Галину Волчек экстренно госпитализировали с воспалением легких, об этом сообщил РИА Новости директор театра Игорь Павлов.
«Галина Борисовна госпитализирована, она находится в Боткинской больнице» – сказал директор.
Галина Волчек – народная артистка СССР. Родилась 19 декабря 1933 года в Москве. Ее отец – известный режиссер и кинооператор Борис Волчек (1905-1974). В 1955 году Галина Волчек окончила школу-студию МХАТ.
На ее счету множество ролей в фильмах, среди которых «Дон Кихот», «Берегись автомобиля», «Король Лир», «Осенний марафон», «Уникум» и другие.
В 1972 году Волчек стала главным режиссером московского театра «Современник». С 1989 года является его художественным руководителем.