«Փաստ» թերթը գրում է․ «Նախօրեին մեկնարկեց ԱԺ գարնանային նստաշրջանը, որ խոստանում է բավականին բուռն ընթացք ունենալ։
Սակայն խորհրդարանի հանձնաժողովներում ամեն ինչ չէ, որ հարթ է, քանի որ, տեղեկությունների համաձայն, նիստեր հրավիրելու, քվորում ապահովելու եւ որոշումներ ընդունելու հետ կապված՝ հաճախ խնդիր է ծագում, հատկապես եթե նիստը, ինչպես ԱԺ-ում են ասում, սովորական է, այսինքն՝ «սենսացիոն», «հասարակությանը հուզող» հարցեր ընդգրկված չեն։
Ըստ տեղեկությունների՝ տարեվերջին հանձնաժողովի նախագահներն ու «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավարությունը ողջ ԱԺ տարածքով «քայլող» պատգամավորներ էին փնտրում՝ հանձնաժողովների նիստեր կազմակերպելու համար։ Խորհրդարանում տեսակետ կա, որ հենց որոշ պատգամավորների նման գործելաոճն էլ առիթ է հանդիսացել, որ Նիկոլ Փաշինյանն ստիպված նախաձեռնությունը վերցնի իր ձեռքը եւ անձամբ զբաղվի խմբակցության գործերով։
Սակայն այս ամենի պատճառները միայն պատգամավորների «անհավեսությունն» ու ծուլությունը չեն. ըստ տեղեկությունների, խմբակցությունը ամբողջության մեջ պահել, կարծես թե, չի ստացվի:
Չնայած իշխանական թեւը հետեւողականորեն հերքում է մամուլում շրջանառվող այն տեղեկությունները, թե «Իմ քայլից» որոշ պատգամավորներ առաջիկայում կլքեն խմբակցության շարքերը, դա մեզ հետ զրույցում հաստատեց իշխանության առանցքային «խաղացողներից» մեկը, ով չցանկացավ, որ իր անունը հրապարակվի»:

YEREVAN. – Past daily of Armenia writes: The spring session of the NA [National Assembly] has begun yesterday, which promises to be a rather hectic process.
However, not everything is smooth in the parliamentary committees as, according to information, often there is a problem with convening sessions, securing quorum and making decisions, especially if the session, as they say at the NA, is ordinary (...).
Reportedly, at the end of the year, the committee chairs and the leadership of the [majority] My Step faction were looking for "walking" deputies across the NA to organize committee sessions. There is a view in the parliament that the very behavior of some MPs has caused [PM] Nikol Pashinyan to take the initiative and personally deal with the faction’s affairs.
But the reasons for all this are not only the "lack of enthusiasm" and laziness of the deputies. According to reports, keeping the faction as a whole is unlikely to succeed.
Although the ruling wing has consistently denied reports in the press that some MPs from My Step will leave the ranks of the faction in the near future, it was confirmed by one of the key "players" in the government who did not wish to be named.