ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի դուստրը` Իվանկա Թրամփը, Դուբայ կատարած այցի ընթացքում հիջաբ էր կրում, ինչը վրդովմունքի պատճառ էր դարձել սոցցանցերում, հայտնում է «Լենտա»-ն` վկայակոչելով Indy100-ը:
Ամերիկացի գործարար կինը ժամանել էր ԱՄԷ` Global Womens Forum Dubai 2020-ին մասնակցության եւ  Աբու Դաբիի արքայազն Մուհամմադ Իբն Զայդ Ալ Նահայնի հետ հանդիպման համար: Շեյխ Զայդի հետ միասին մզկիթով շրջելիս Իվանկա Թրամփը ծաղկային նախշերով արծաթագույն երկար զգեստ էր հագել, որն ամբողջությամբ ծածկում էր նրա ձեռքերը, ոտքերը, ուսերն ու պարանոցը: Բացի այդ, ամերիկուհու գլխին մուգ կապույտ գլխաշոր կար:
Twitter-ի օգտատերերը նրա հանդերձանքը որպես անհարգալից վերաբերմունք են որակել կանանց նկատմամբ եւ քննադատության ենթարկել նրա արտաքին տեսքը: «Երբ դու ճանապարհորդում ես աշխարհով մեկ, պաշտպանելով հավասարությունը, սակայն մյուս կանանց նման ծածկում ես գլուխդ եւ ոտաբոբիկ քայլում... դե...»,- վրդովվել է օգտատերերից մեկը:
«Իվանկա, բարի գալուստ ազատ կանանց երկար ցանկ, որոնք ինքնակամ կրոնական հնազանդության խորհրդանիշ են կրում, որի պատճառով կանանց ծեծում, բանտարկում եւ սպանում են ամբողջ աշխարհում: Բարի գալուստ ազդեցիկ կանանց երկար ցանկ, որոնք դավաճանել են իշխանություն չունեցող կանանց»,-  գրել է մեկ ուրիշը:
«Ես շատ հիասթափված եմ, որ նա հիջաբ է կրել: Նա պետք է հաներ այն մզկիթում եւ թափահարեր ուրիշների առջեւ: Ես գիտեմ, որ Իվանկան շատ բան է անում նաեւ կանանց հավասարության համար, բայց հիջաբ կրելը մեծ սխալ էր, նույնիսկ` մզկիթում»,- Իվանկա Թրամփին քննադատել է մեկ այլ օգտատեր:

Дочь президента США Дональда Трампа Иванка надела хиджаб во время визита в Дубай и возмутила общественность, передает Lenta со ссылкой на Indy100.
Американская бизнесвумен прибыла в ОАЭ для участия в форуме Global Womens Forum Dubai 2020 и встречи с наследным принцем Абу-Даби Мухаммадом ибн Заидом аль Нахайяном. На прогулку по мечети шейха Зайда Иванка Трамп надела серебристое платье в пол с цветочными узорами, полностью закрывающее ее руки, ноги, плечи и шею. Кроме того, на голове американки был темно-синий платок.
Пользователи Twitter углядели в ее наряде неуважение к женщинам и бросились критиковать внешний вид. «Когда ты путешествуешь по миру, отстаивая равноправие, но как и другие женщины покрываешь голову и идешь босиком... что ж...» — возмутилась одна пользовательница.
«Иванка, добро пожаловать в длинный список свободных женщин, добровольно надевающих символ религиозного подчинения, из-за которого женщин по всему миру бьют, сажают в тюрьму и убивают. Добро пожаловать в длинную очередь властных женщин, которые предали женщин, не имеющих власти», — негодовала другая девушка.
«Я очень разочарована, что она надела хиджаб. Она должна была снять его в мечети и помахать перед другими. Я знаю, что Иванка делает много всего для равноправия и женщин, но надевать хиджаб было огромной ошибкой, даже в мечети», — раскритиковала еще одна комментаторша.