Արաբական Միացյալ Էմիրությունները մարտի 17-ից ժամանակավորապես դադարեցնում էն ցանկացած վիզաների տրամադրումը բոլորին, բացառությամբ դիվանագետների։ Սա արվում է ի պատասխան կորոնավիրուսի պանդեմիայի մասին Առողջապահության միջազգային կազմակերպության հայտարարությանը, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին՝ հղում կատարելով երկրի Հաշվառման եւ քաղաքացիությունների դաշնային վարչությանը։
Որոշումը չի վերաբերում այն մարդկանց, որոնք արդեն հասցրել են վիզաներ ստանալ մինչեւ այս որոշման ընդունումը։
Ինչպես պարզաբանել են վարչությունում, որոշումը ուժի մեջ կլինի մինչեւ այն պահը, երբ երկրներում, որտեղ կորոնավիրուսով հիվանդացության շատ դեպքեր են գրանցվել, չի հաստատվի բժշկական թեսթերով հիվանդության բացահայտման համակարգ։
Ավելի վաղ 30 օրով զբոսաշրջային վիզաների տրամադրման մասին էր հայտնել Օմանը։ Քուվեյթը արգելել է մուտք գործել երկիր բոլորին, բացի իր քաղաքացիներից եւ նրանց մտերիմ ազգականներից։

The UAE temporarily suspended the issuance of all entry visas except for the holders of diplomatic passports in response to coronavirus pandemic.
The measure will come into effect starting March 17. However, this will not apply to persons who have already got visas before the effective date.
The decision will be in force until countries of departure activate a mechanism for medical screening of passengers as an additional measure, The Gulf News reported.
Earlier Oman declared ban on issuance of travel visas for 30 days, while Kuwait barred everyone, except for their citizens, from entering the country.