Ղազախստանցի բժիշկները երկրում կորոնավիրուսային վարակի եւս երեք դեպք են հայտնաբերել: Ըստ հանրապետության առողջապահության նախարարության մամուլի ծառայության` վարակվածների ընդհանուր թիվն աճել է մինչեւ 13, հայտնում է Tengrinews-ը:
Ինչպես պարզաբանել է գերատեսչության պաշտոնական ներկայացուցիչ Դիաս Ախմետշարիպը, նոր վարակվածների թվում կա նաեւ 2018 թվականին ծնված մի աղջնակ, ով մարտի 13-ին ժամանել էր Բեռլինից: Երեխան տեղափոխվել է Ալմաթիի ինֆեկցիոն հիվանդությունների մանկական հիվանդանոց:
Երկրորդ դեպքը 1966 թվականին ծնված մի տղամարդ է: Նա Մարտի 10-ին Ալմաթի էր ժամանել Մոսկվայից:
Երրորդ դեպքը 1956 թվականին ծնված մի տղամարդ է, որը նույնպես ժամանել էր Մոսկվայից:
Մինչ օրս երկրում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 13 դեպք, դրանցից Ալմաթիում` 11 դեպք եւ երկու դեպք` Նուր-Սուլթանում:

Kazakhstan’s doctors have reported three more cases of coronavirus in the country. According to the press service of the ministry of health of the republic, the total number of infected has increased to 13, Tengrinews reports.
Dias Akhmetsharip, a spokesperson for the ministry, informed that among the newly infected there was also a girl born in 2018, who had arrived from Berlin on March 13. The child was taken to the children's infectious disease hospital in Almaty.
Another Kazakh, who has been diagnosed with coronavirus, is being treated in Germany.
The president has declared a state of emergency for a month because of the spread of coronavirus in Kazakhstan.