Տղամարդկանց համար ամերիկյան Playboy ամսագիրը կդադարեցնի տպագիր տարբերակի թողարկումը: ԱՄՆ-ում պարբերականի թողարկումից հրաժարվելու մտադրության մասին հայտնել է Playboy Enterprises-ի ղեկավար Բեն Կոնը Medium պլատֆորմի իր բլոգում, փոխանցում է Lenta-ն:
Ընկերության ղեկավարի խոսքով՝ վերջին համարը կթողարկվի 2020 թվականի գարնանը: Ամսագիրը 2019 թվականից լույս էր տեսնում եռամսյակը մեկ: Կոնը պարզաբանել է, որ տպագիր տարբերակից հրաժարվելը աշխատակիցների հետ բավական երկար են քննարկել, բայց որոշման ընդունումն արագացավ կորոնավիրուսի տարածման հետ կապված ճգնաժամի պատճառով:
«Մենք կանցնենք մեր ամբողջ կոնտենտն առաջին հերթին թվային տարբերակով հրատարակելուն»,- հավելել է նա: Բիզնեսմենը նշել է, որ 2021 թվականին ընկերությունը նախատեսում է վերադառնալ տպագիր ձեւաչափին, բայց արդեն «տարբեր նոր ձեւերով»:
Playboy-ը ամսագիր է տղամարդկանց համար, որն ԱՄՆ-ում հրատարակվում է 1953 թվականից եւ հիմնադրվել է Հյու Հեֆների կողմից: Տարբեր տարիների պարբերականի շապիկին հայտնվել են Մերիլին Մոնրոն, Սինդի Քրոուֆորդը, Պամելա Անդերսոնը: Առաջին համարը թողարկվել է 1953 թվականի դեկտեմբերին՝ 51 հազար տպաքանակով: Ներկայումս Playboy-ը տարբեր լեզուներով թողարկվում է ամբողջ աշխարհում: Բրենդի հիմնադիր Հեֆները մահացել է 2017 թվականի սեպտեմբերին:

Американский журнал для мужчин Playboy перестанет выходить в печатном варианте. О намерении отказаться от выпуска издания в США сообщил глава Playboy Enterprises Бен Кон в своем блоге на платформе Medium, передает Lenta.
По словам руководителя компании, последний номер выйдет весной 2020 года. С 2019 года журнал выходил раз в квартал. Кон пояснил, что отказ от печатной версии обсуждался между сотрудниками достаточно давно, но принятие решения ускорилось из-за кризиса в связи с распространением коронавируса.
«Мы перейдем к публикации всего нашего контента в первую очередь в цифровом варианте», — добавил он. Бизнесмен заметил, что в 2021 году компания планирует вернуться к печатному формату, но уже «в различных новых формах».
Playboy — журнал для мужчин, издающийся в США с 1953 года, был основан Хью Хефнером. В разное время на обложке издания появлялись Мэрилин Монро, Синди Кроуфорд, Памела Андерсон. Первый номер вышел 51-тысячным тиражом в декабре 1953 года. В настоящее время Playboy выпускается на разных языках во всем мире. Хефнер, создатель бренда, умер в сентябре 2017 года.