Ապրիլի 24-ին արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել «Հոգեկան առողջության պահպանման ազգային կենտրոն» ՓԲԸ-ում` Նուբարաշենի հոգեբուժարանում:
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկութուններով, ժամը 16:20-ի սահմաններում նշված կենտրոնի թիվ 3 հատուկ հսկողության բաժանմունքից փախուստի է դիմել Իջեւան քաղաքի բնակիչ, 32-ամյա Արման Մանուկյանը:
Գ. Շամշյանի տեղեկություններով, վերջինս դատարանի որոշմամբ՝ որպես անվտանգության միջոց, տեղավորված է եղել հատուկ հսկողության բաժանմունքում և փախուստի է դիմել զբոսնելու ժամանակ:
Գ. Շամշյանի տեղեկություններով, նա ժամեր անց Նուբարաշենի հոգեբուժարանի աշխատակիցների կողմից բռնվել է Նուբարաշենի խճուղում և նրան մի կերպ են հոգեբուժարանի ծառայողները ճանաչել, քանի որ նա եղել է բժշկական դիմակով և անվտանգության ձեռնոցներով: Երևի մտածել է, որ այդկերպ իրեն չեն ճանաչել:

On April 24, Nubarashen Psychiatric Clinic was in an emergency situation.
According to Shamshyan.com, at around 4:20 p.m. 32-year-old citizen of Ijevan Arman Manukyan escaped from the special supervision unit of the psychiatric clinic.
Shamshyan reported that, upon a court decision, Manukyan was placed in the special supervision unit for security reasons and escaped during a stroll.
According to Shamshyan, hours later, employees of the psychiatric clinic caught him at Nubarashen highway and could barely recognize him since he had a face mask and gloves for protection. He probably thought nobody would recognize him like that.