ԱԺ գործարար պատգամավոր ՀՀԿ-ական Ռուբեն Հայրապետյանն ամեն ինչ անելու է, որպեսզի չառաջադրվի հաջորդ խորոհրդարանական ընտրություններում: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ապրիլի 29-ին նա հայտարարեց, որ ԱԺ-ն իր տեղը չի եւ որ ինքն ավելի կարեւոր գործով է զբաղված:
«Ինձ համար ավելի կարեւոր գործ ա ֆուտբոլն առաջ տանել, քան թե գնալ, օրենսդիր գործունեությամբ զբաղվել, քանի որ ես գտնում եմ, դա իմ տեղը չի»,-հայտարարեց Հայրապետյանը: Նա նաեւ հավելեց, որ կրկին կառաջադրի իր թեկնածությունը, եթե նման որոշում կայացնի ՀՀԿ ղեկավարությունը: «Բայց ես ամեն ինչ անելու եմ, որ չմասնակցեմ ընտրություններին»,-նկատեց պատգամավորը:
Նշենք, որ իշխանական կուլիսներում լուրեր են շրջանառվում, որ հաջորդ խորհրդարանական ընտրություններում իշխանությունները մտադիր են նախընտրական ցուցակներում չընդգրկել օլիգարխներին: Նրանք, ըստ նախնական որոշման, եթե անգամ առաջադրվեն միայն մեծամասնական ընտրակարգով, չեն վայելելու իշխանությունների աջակցությունն ու հույսները դնելու են հասարակական աջակցության վրա:

Олигарх, депутат Национального Собрания от Республиканской партии Армении Рубен Айрапетян сделает все, чтобы не выдвигать свою кандидатуру на следующих парламентских выборах. На встрече с журналистами 29 апреля он заявил, что Национальное Собрание – не его место, и что он занимается более важным делом.
«Для меня более важное дело – продвигать футбол, чем идти, заниматься законодательной работой, так как я считаю, что это - не мое место», – заявил Айрапетян. Он также добавил, что вновь выдвинет свою кандидатуру, если такое решение примет руководство РПА. «Но я сделаю все, чтобы не участвовать в выборах», – заверил депутат.
Отметим, что в кулисах власти муссируются слухи о том, что на следующих парламентских выборах власти намерены не включать в списки олигархов. Они, по предварительному решению, если даже и выдвинут свои кандидатуры лишь по мажоритарной системе, не будут пользоваться поддержкой властей:  им останется надеяться только на общественную поддержку.