Գորիսում կորոնավիրուսով վարակվածը 68 ամյա կին է, շփմաn շրջանակը պարզվել է։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Սյունիքի փոխմարզպետ Նարեկ Բաբայանը։
«Այս պահին գրեթե 30 անձ մեկուսացված է Գորիսի հոյւրանոցներից մեկում, որոնցից 12–ը Գորիսի բժշկական կենտրոնի աշխատակիցներն են։ Բոլորն այսօր թեստավորվել են, եւ բոլորի մոտ պատասխանը բացասական է եղել»,– ասաց Բաբայանը։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Գորիսում գրանցվել է նոր կորոնավիրուսային հիվանդության առաջին դեպքը: Վարակվածը գորիսեցի է, Գորիս քաղաքի դպրոցներից մեկի ուսուցչուհիներից է, որն օրեր առաջ է վերադարձել Երեւանից: Նա տեղափոխվել է Երեւան:

Deputy Governor of Syunik Province of Armenia Narek Babayan told Armenian News-NEWS.am that the person infected with COVID-19 is a 68-year-old woman and that the circle of contacts has been ascertained.
“At this moment, about 30 people are isolated at a hotel in Goris, and 12 of them work at Goris Medical Center. They all tested negative today,” Babayan said.
As reported earlier, Goris has reported the first coronavirus case. The infected patient is a schoolteacher from Goris who returned from Yerevan a couple of days ago and has been transported to Yerevan.