Հրաձգություն է տեղի ունեցել Հյուսիսային եւ Հարավային Կորեայի ապառազմականացված գոտում, հաղորդում է Yonhap-ը՝ հղում անելով Շտաբերի պետերի միավորված կոմիտեին;
Ընդ որում՝ հարավկորեական գործակալությունը նշում է, որ հարավկորեական անցակետի ուղղությամբ փամփուշտներն արձակվել են ԿԺԴՀ-ից։
Փամփուշտները հարվածել են Չերվոն սահմանամերձ քաղաքի անվտանգության ստորաբաժանումը տեղական ժամանակով 07:41-ի շրջանում։ Զոհերի կամ հարավկորեական օբյեկտներին հասցված վնասի մասին չի հաղորդվում։
Դեպքից հետո զինվորականները երկու անգամ պատասխան կրակ են բացել։
«Մենք նախաձեռնում ենք գործողություններ կապի միջկորեական գծերով իրավիճակի մանրամասնությունները հասկանալու եւ հետագայում ցանկացած միջադեպերը կանխարգելելու համար։ Մենք նաեւ պահպանում ենք անհրաժեշտ պատրաստվածությունը»,-նշվում է Շտաբերի պետերի միավորված կոմիտեի հայտարարության մեջ։

Стрельба произошла на демилитаризованной зоне на границе Северной и Южной Кореи, сообщает Yonhap со ссылкой на Объединенный комитет начальников штабов.
При этом южнокорейское агентство отмечается, что пули в сторону южнокорейского поста охраны были выпущены со стороны КНДР.
Пули попали в охранное подразделение в центральном пограничном городе Червон в районе 07:41 по местному времени. О жертвах или ущербе, причиненном южнокорейским объектам, не сообщалось.
После инцидента военные вынесли предупреждение и дважды выстрелили обратно.
«Мы предпринимаем действия по межкорейским линиям связи, чтобы понять детальную ситуацию и предотвратить любые инциденты в дальнейшем. И мы также сохраняем необходимую готовность», - отмечается в заявлении Объединенного комитета начальников штабов.