ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը իր ֆեյսբուքյան էջում ներկայացրել է, թե ինչպես է վարակը տարածվում աշխատավայրում:
«Աշխատավայրեր. Վարակի տարածման հաջորդ ձևը կոչվում է կենտրոնացում: Վարակված աշխատակիցը աշխատում է շենքի 11-րդ հարկում, հիմնարկությունն ունի 216 աշխատակից: Մեկ շաբաթվա ընթացքում այդ մարդկանցից 94-ը վարակվել է (43,5% ՝ կապույտ աթոռներ), 94 հոգուց 92-ը ունեցել են ախտանշաններ (միայն 2-ը մնացին ասիմպտոմ): Ուշադիր եղեք,որ հիմնականում վարակակիր է սենյակի միայն մեկ կողմը, իսկ մնացածները վարակվել են տարբեր մակերեսների հետ շփվելիս (բռնակներ, բազրիքներ, ծորակ, լույսի անջատիչ): Հետաքրքիր է, որ թեև շենքի տարբեր հարկերում, վերելակներում և նախասրահում աշխատողների միջև զգալի շփում է եղել, բայց բռնկումը հիմնականում սահմանափակվել է մեկ հարկով:[...]

Armenian health minister Arsen Torosyan took to his Facebook to share a photo and explain how the infection spreads in the workplace.
According to him, "the next form of spread of the infection is called centralization. An infected employee works on the 11th floor of the building, with 216 employees in the facility. During the week, 94 people out of the total number were infected (43.5% - blue chairs), 92 of 94 had symptoms (only two did not have them)."
"Please note that basically only one side of the room is contagious, while other people are infected due to 'contacts' with different surfaces (handles, handrails, light switches, and others)"