Սեւան քաղաքի բոլոր մուտքերի ու ելքերի մոտ ոստիկանության մոտ 10-12 «պոստեր» են դրված։ Այս ամսին այսօր՝ մայիսի 29-ին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Սեւանի քաղաքապետ սարգիս Մուրադյանը։
«Պարետի որոշում կա, որ 10 օրով՝ մինչեւ հունիսի 3-ը, Սեւան քաղաքի մուտքն ու ելքը փակ է եւ միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում մարդիկ կարող են դուրս գալ։ Ժողովուրդն այս պահին ավելի զգոն է, դիմակներ են կրում։ Ոստիկանության կողմից քաղաքի բոլոր մուտքերի եւ ելքերի մոտ «պոստեր» են դրված, մոտ 10-12 «պոստ» կա։ Ոստիկանությունը քաղաքի մեջ էլ է վերահսկողություն իրականացնում։ Առավոտյան ես էլ եմ շջել, տսել եմ, որ ծառայություն իրականացվում է»,-ասաց նա։
Մուրադյանի խոսքով՝ Սեւանում կորոնավիրուսի ընդհանուր հաստատված դեպքերը երեկվա տվյալներով 100 է․ «Մահվան 1 դեպք ենք ունեցել, տարեց մարդ է եղել, եթե չեմ սխալվում 2 օր առաջ։ Այսօրվա տվյալները դեռ չունենք»։

У всех въездов и выездов из города Севан есть 10-12 постов полиции. Об этом заявил в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am мэр Севана Саркис Мурадян.
Есть решение коменданта о закрытии въездов и выездов из города Севан на 10 дней, до 3 июня, люди могут выезжать из города лишь в случае крайней необходимости. У всех въездов и выездов из города Севан есть около 10-12 постов полиции. Стражи порядка осуществляют контроль и внутри города», - заявил Мурадян.
Как отметил градоначальник, по вчерашним данным, на Севане есть 100 подтвержденных случаев заражения коронавирусом. «Был один случай смерти, речь идет о пожилом человеке. Сегодняшних данных пока нет», - отметил он.