«Լիդիան Արմենիան» հայտնում է, որ ընկերության գործունեության և Ամուլսարի ծրագրի ապագայի վերաբերյալ շրջանառվող տեղեկությունները չեն համապատասխանում իրականությանը: Այս մասին ասված է «Լիդիան Արմենիայի» Ֆեյսբուքյան էջում։
«Այսօր իրավաբան-ակտիվիստ Նազելի Վարդանյանն Ազգային ժողովի Մետաղական հանքարդյունաբերության ոլորտում ներդրումային ծրագրերի շրջանակներում գործադիր իշխանության մարմիններին ներկայացված և նրանցից ընդունված ֆինանսական և այլ հաշվետվությունների օրինականությունը, հիմնավորվածությունը և արժանահավատությունը ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովի հերթական նիստի ընթացքում հայտարարել էր, որ «...հավանաբար շուտով զրոյացվի Ամուլսարի հանքն իրենց (ընկերության) հաշվեկշռում»:
Այս կապակցությամբ հայտնում ենք, որ Ամուլսարի ծրագիրը շարունակում է մնալ «Լիդիան Արմենիայի» 100% սեփականությունը, ընկերությունը շարունակում է տիրապետել հանքի շահագործման բոլոր իրավունքներին և ծրագրում է վերսկսել աշխատանքները Ամուլսարում՝ ավարտին հասցնելով հանքի շինարարությունը»:
Ընկերությունը, «որպես հավելում», հիշեցնում է, որ ընդամենը մեկ օր առաջ ՀՀ առաջին ատյանի դատարանը Նազելի Վարդանյանի՝ «Լիդիան Արմենիայի» վերաբերյալ նախկինում արած հայտարարությունները որակել է որպես զրպարտություն և պարտավորեցրել հերքել դրանք:
«Ընկերության իրավաբանական թիմը կդիտարկի Նազելի Վարդանյանի դեմ ևս մեկ հայցի ներկայացման նպատակահարմարությունը, քանի որ Նազելի Վարդանյանը շարունակում է տարածել ապատեղեկատվություն և անել անտրամաբանական հայտարարություններ՝ մոլորեցնելով հանրությանը»:

Lydian Armenia has posted on its Facebook page a statement stating that the news about its operation and the Amulsar project are inaccurate.
In its statement, the company states that lawyer-activist Nazeli Vardanyan has told deputies of the National Assembly that “…the Amulsar mine will probably be zeroed in their [Lydian Armenia’s] balance” during a session of the committee leading a probe into the lawfulness, substantiation and reliability of financial and other reports presented to and accepted by the government within the scope of investment projects in the field of metallic mining industry.
Lydian Armenia states that the Amulsar project remains the 100% ownership of Lydian Armenia, the company still possesses all rights for exploitation of the mine and plans to resume activities at Amulsar to end construction of the mine. It also reminds that just a day ago, the first instance court of Armenia viewed Nazeli Vardanyan’s previous statements on Lydian Armenia as slander and obliged her to refute them.
The company states that its lawyers will consider the appropriateness of filing another lawsuit against Nazeli Vardanyan since the latter continues to disseminate misinformation and make illogical statements, misleading the public.