Հունիսի 25-ին, տեղական ժամանակով ժամը 14:03-ին (Գրինվիչի ժամանակով՝ ժամը 10:03-ին) ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 38.35⁰ և արևելյան երկայնության 43.98⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով՝ Թուրքիա, Վան քաղաքից 55 կմ հարավ-արևելք, օջախի 10 կմ խորությամբ, 5.1 մագնիտուդով երկրաշարժ: Էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 7 բալ:
Ըստ նախնական տվյալների երկրաշարժի հետևանքով զոհեր և ավերածություններ չկան։ Երկրաշարժը զգացվել է նաև Երևանում։

On June 25 at 2:03 p.m. (at 10:03 Greenwich time) the Seismic Protection Territorial Survey of the Ministry of Emergency Situations of Armenia recorded a Magnitude 5.1 earthquake 55 km southeast from the city of Van in Turkey, with a 10 km deep hotbed, northern latitude (38.35o) and eastern longitude (43.98o). The force of the underground shock in the epicenter zone was 7 points.
According to preliminary information, there are no victims, and there is no destruction. The earthquake was also felt in Yerevan.