Թուրքական Haberturk-ի գլխավոր խմբագիր Ֆաթիհ Ալթայլը գրել է, թե վերջին շրջանում «Ազգայնական շարժում» կուսակցության ղեկավար կազմի սեռական արկածները գաղտնի նկարահանել է օտարերկրյա հատուկ ծառայությունների համար աշխատող թուրք գործակալը։
Haberturk-ի խմբագիրն այս տեղեկությունը գրելիս վկայակոչել է նաեւ իր թղթակիցներից Հիլալ Օզթուրքի հրապարակումը, որտեղ նշվել է, թե «Ազգայնական շարժում» կուսակցության փաստաբաններից Սուլեյման Այհանը եւս այդ փաստը հաստատել է։
Թուրք իրավաբանը հաստատել է այդ տեղեկությունը, սակայն խնդրել իր անունից չգրել այդ լուրը։ Ավելի ուշ Այհանը մտքափոխվել է՝ ասելով, թե կարող եք գրել։ «Մեկ հոգու անուն արդեն հայտնի է, սակայն վտանգ կա, որ նա կփախչի, ուստի նրա անունը գաղտնի է պահվում։ Այդ գործն անողներն օտարերկրյա հատուկ ծառայությունների կողմից Թուրքիա գործուղված ազգությամբ թուրքեր են։ Այդ ամենը ճիշտ է»,-ասել է Սուլեյման Այհանը։
Նշենք, որ վերջին շրջանում Թուրքիայի քաղաքական եւ հասարակական օրակարգում էին հայտնվել «Ազգայնական շարժում» կուսակցության ղեկավար կազմի սեռական կապերի մասին գաղտնի տեսագրությունները, որոնք հայտնվել էին ինտերնետում։
«Տարբեր իդեալիստներ» անունը կրող ազգայնական խմբավորման կայքը պահանջել էր «Ազգայնական շարժում» կուսակցության մի շարք անդամների հրաժարականը, սակայն մերժում ստանալով հրապարակել էր նրանց մի մասի գաղտնի նկարահանած սեռական տեսագրությունները, որից հետո մեկ օրում 6 կուսակցական հրաժարական տվեցին։

Главный редактор турецкого Haberturk Фатых Алтайл написал, что в последнее время  сексуальные  приключения  руководящего состава партии «Националистическое движение» снимал  турецкий агент, работающий  на спецслужбы  иностранных государств.
Сообщая об этой информации, редактор Haberturk-а сослался также на публикацию корреспондента Гилала Озтурка, в которой отмечалось, что  этот факт подтвердил также адвокат партии «Националистическое движение» Сулейман Айхан.
Турецкий юрист подтвердил эту информацию, но попросил не писать об этом от его имени. Позднее Айхан изменил свое мнение, сказав, что можете писать. «Имя одного уже известно, но есть угроза, что он сбежит, поэтому его имя держится в тайне. Этим делом занимаются  командированные в Турцию специальными службами турки по национальности. Все это верно», - сказал Сулейман Айхан.
Отметим, что в последний период в политической и общественной повестках Турции оказались  тайные видеозаписи о сексуальных связях  руководящего состава  партии «Националистическое движение», которые появились в интернете.
Сайт националистической группировки, носящий название «Разные идеалисты», потребовал  отставки ряда членов партии «Националистическое движение», но, получив отказ,  опубликовал  снятые тайно их сексуальные похождения, после чего в один день 6 партийцев подали в отставку.