Մայիսի 26-ին Յալթայում տեղի կունենան ԱՊՀ մասնակից-պետությունների  հարկային ծառայությունների ղեկավարների համակարգող խորհրդի XVIII, ԵվրԱզԷսի ինտեգրացիոն հանձնաժողովին կից հարկային ծառայությունների ղեկավարների խորհրդի XXVII նիստերը:
Համակարգող խորհրդի նիստին կմասնակցեն 12 երկրների` Հայաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Մոլդովայի, Ռուսաստանի, Ադրբեջանի, Տաջիկստանի, Ուկրաինայի, ինչպես նաեւ Լատվիայի, Լիտվայի եւ Էստոնիայի հարկային ծառայությունների ղեկավարները:
Նախատեսվում է քննարկել մինչեւ 2020թ. ԱՊՀ տնտեսական զարգացման ռազմավարության առաջին փուլի (2009–2011) իրականացման միջոցառումների ծրագրի կատարման ընթացքը: Բացի այդ, քննարկվի ԱՊՀ երկրների միջեւ ապրանքների արտահանման եւ ներմուծման դեպքում անուղղակի հարկերի գանձման սկզբունքների վերաբերյալ համաձայնագրի կիրառման հարցը:
Կքննարկվի նաեւ ԱՊՀ մասնակից-երկրներում հարկային օրենսդրությունում 2011թ. հունվարի 1-ին ուժի մեջ մտած փոփոխությունների ընթացքը:

XVIII заседание Координационного совета руководителей налоговых служб государств - участников СНГ, XXVII заседание Совета руководителей налоговых служб при Интеграционном комитете ЕврАзЭС состоится 26 мая в Ялте.
В заседании Координационного совета будут принимать участие руководители налоговых служб 12 стран - Армении, Беларуси, Казахстана, Киргизии, Молдовы, России, Азербайджана, Таджикистана, Украины, а также Латвии, Литвы и Эстонии.
В рамках мероприятии запланировано обсуждение выполнения плана мероприятий по реализации первого этапа (2009–2011) стратегии экономического развития СНГ на период до 2020 года. Кроме этого, будет обсуждено применение соглашения относительно принципов взыскания непрямых налогов во время экспорта и импорта товаров (работ, услуг) между государствами-участниками СНГ от 25 ноября 1998 года.
Будет также проведен анализ основных показателей работы налоговых систем государств-участников СНГ, уровня налоговой нагрузки на экономики государств-участников СНГ. Состоится обсуждение изменений в налоговом законодательстве государств-участников СНГ, которое вступило в силу с 1 января 2011 года.