Վրացական լրատվամիջոցները շարունակում են այսօր` մայիսի 26-ի գիշերը ընդդիմության ցույցը ցրելու կադրերի ցուցադրումը: Դեպքի վայրից հակասական տեղեկատվություն է ստացվում: Ոստիկանությունը հայտնում է երկու ոստիկանի մահվան մասին, իսկ որոշ լրատվամիջոցներ` մեկ ցուցարարի մահվան մասին:
Ինչպես հայտնում է «Գռուզիա online»-ը, արմատական ընդդիմության առաջնորդ Նինո Բուրջանաձեն` ամուսնու Բադրի Բիցաձեի, ինչպես նաեւ ընդդիմության այլ լիդերների հետ, արագ լքել են բողոքի ակցիայի վայրը` ցույցը ցրելուց մի քանի րոպե առաջ: Պարբերականի տվյալներով, Facebook սոցիալական ցանցում քաղաքացիները հատուկ էջ են ստեղծել` «Բուրջանաձեին պետք է կալանավորել» անվանումով:
«Ռուսթավի-2» հեռուստաալիքի տեսանյութերում երեւում է, թե ինչպես է Բուրջանաձեն հեռանում ցույցի վայրից, ինչպես են ցրում ցույցը եւ ձերբակալում մարդկանց:
Այսօր Վրաստանի մայրաքաղաքում պետք է կայանա զինվորական շքերթ` նվիրված երկրի անկախության օրվան: Ընդդիմությունը մտադիր էր ձախողել շքերիթ անցկացումը:

Грузинские СМИ продолжают демонстрацию кадров разгона оппозиции в ночь на 26 мая. С места событий поступает противоречивая информация. МВД сообщает о двух погибших полицейских, другие СМИ - об одной жертве среди демонстрантов.
Как пишет в свою очередь «Грузия online», в ту ночь лидер радикальной оппозиции Нино Бурджанадзе с супругом Бадри Бицадзе, а также с другими лидерами оппозиции, спешно покинули акцию протеста у здания парламента Грузии за несколько минут до начала разгона. По данным издания, в сети Facebook граждане Грузии создали специальную страницу под названием «Бурджанадзе следует арестовать».
В видеосюжете телеканала «Рустави 2» видно, как Бурджанадзе уходит с акции, демонстрируется также разгон митинга и задержания.
Сегодня в столице Грузии должен состояться военный парад в честь дня независимости. Оппозиция намеревалась сорвать праздничные мероприятия.