ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի (Ռուսաստան), Ռոբերտ Բրադկեի (ԱՄՆ) եւ Բեռնար Ֆասիեի (Ֆրանսիա) հերթական այցը տարածաշրջան նախատեսվում է հունիսի երկրորդ տասնօրյակին: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցին հայտնել են դիվանագիտական շրջանակների աղբյուրները:
Հիշեցնենք, որ հունիսի երրորդ տասնօրյակում նապատեսվում է բարձր մակարդակով հանդիպում: Նախնական տեղեկություններով` հունիսի 25-ին Կազանում ՌԴ նախագահ Դմիտրի Մեդվեդեւի նախաձեռնությամբ եւ մասնակցությամբ տեղի կուենենա Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանի եւ Իլհամ Ալիեւի հանդիպումը:
Ռուսաստանի, Ֆրանսիայի եւ ԱՄՆ-ի նախագահները մայիսի 26-ին Հայաստանի եւ Ադրբեջանի առաջնորդներին կոչ էին արել քաղաքական կամք ցուցաբերել եւ հունիսին կայանալիք գագաթնաժողովի ընթացքում ավարտել հակամարտության կարգավորման հիմնական սկզբունքների շուրջ աշխատանքները։

YEREVAN. - The OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov (Russia), Robert Bradtke (U.S.) and Bernard Fassier (France) will pay a regular visit to the region in mid June, a diplomatic source told Armenian News-NEWS.am.
Armenian and Azerbaijani Presidents, Serzh Sargsyan and Ilham Aliyev will meet in the Russian city of Kazan on June 25. The meeting will be held at the initiative of Russian President Dmitry Medvedev.
As Armenian News-NEWS.am reported earlier, Presidents of Russia, France and Armenia issued a joint statement on Nagorno-Karabakh on the sidelines of G8 Summit.
They called upon the Presidents of Armenia and Azerbaijan to demonstrate their political will by finalizing the Basic Principles during the upcoming meeting in June.