ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը Երախտագիտության մեդալով է պարգեւատրել վնասվածքաբան-օրթոպեդ Վրեժ Մանուկյանին: Այս մասին նա հայտնել է իր ֆեյսբուքյան էջում:
Այսօր, ԱՀ առողջապահության նախարար Միքայել Հայրիյանի ուղեկցությամբ, ընդունել եմ ամերիկահայ հայտնի վնասվածքաբան-օրթոպեդ Վրեժ Մանուկյանին, ում հետ քննարկում ենք ունեցել թե՛ վիրավորների պատշաճ վերականգնման, թե՛ առողջապահության համակարգի հետագա զարգացման հարցերի շուրջ:
Ես շնորհակալություն եմ հայտնել բժիշկ Մանուկյանին՝ արցախահայության հանդեպ ցուցաբերած հատուկ հոգածության և Արցախում իրականացրած մի շարք ծրագրերի համար՝ նրան պարգևատրելով Երախտագիտության մեդալով»:

Президент Арцаха Араик Арутюнян наградил Медалью Благодарности травматолога-ортопеда Врежа Манукяна. Об этом он сообщил на своей странице в Facebook.
Сегодня, в сопровождении министра здравоохранения Микаэла Айрияна, я принял известного американо-армянского травматолога-ортопеда Врежа Манукяна, с которым мы провели обсуждения как о должном восстановлении раненых, так и по вопросам дальнейшего развития системы здравоохранения.
Я поблагодарил доктора Манукяна за особую заботу, выказанную к армянам Арцаха и реализацию ряда программ в Арцахе, наградив его Медалью Благодарности», - написал Араик Арутюнян.