ԱՄՆ 46-րդ նախագահ Ջո Բայդենը հայտարարել է որպես առաջնահերթություն ավտոմոբիլային ոլորտում համընդհանուր էլեկտրիֆիկացումը, ուստի The Beast հայտնի լիմուզինը մի օր նույնպես կարող է դառնալ էլեկտրական, գրում է Մոտոր-ը:
ԱՄՆ ընտրված նախագահ Ջոր Բայդենը Սպիտակ տան հետ միասին կստանա նաեւ ամերիկյան №1 ավտոմեքենան՝ հանրահայտ Cadillac One-ը՝ The Beast կեղծանվամբ: 1993 թվականի նախագահական ավտոմեքենան իրենից ներկայացրել է General Motors-ի արտադրության լիմուզին Cadillac-ի «դեմքով»: Վերջին տարբերակը Դոնալդ Թրամփի «Գազանն» էր, որը ներկայացվել է 2018 թվականին: Այն կառուցված է GMC TopKick բեռնատարի պլատֆորմի վրա, բարձր կատեգորիայի զրահապատում անցել եւ կշռում է ավելի քան 6800 կգ: Ջո Բայդենը կարող է շարունակել օգտագործել The Beast-ը կամ պատվիրել նոր լիմուզին:
Եթե նա, այնուամենայնիվ, որոշի ընտրել վերջին տարբերակը, ինչպիսի՞ տեսք կունենա նոր նախագահական լիմուզինը: Հաշվի առնելով, որ, որպես ավտոմոբիլային ոլորտի զարգացման առաջնահերթություն, Բայդենը հայտարարել է համընդհանուր էլեկտրիֆիկացիումը՝ GM Authority պարբերականը պատկերել է The Beast-ը՝ որպես զրահապատ լիմուզին, որն ունի Cadillac Lyriq էլեկտրական քրոսովերի դիմային մասը, որը ներկայացվել է 2020 թվականի օգոստոսին: Բավականին հետաքրքիր է ստացվել եւ հաշվի առնելով, որ Բայդենը պատրաստվում է պաշտոնյաներին տրամադրել էլեկտրաքարեր՝ այդ գաղափարը կարող է իրականանալ:

The 46th US President, Joe Biden, has announced that universal electrification is a priority in the automobile sector, so the famous presidential limousine, the Beast, may one day become electric, writes Motor.
Since 1993, the presidential state car has been a General Motors-produced limo with a face of a Cadillac. The latest version was preceding US President Donald Trump's Cadillac One, which was a stretch limousine introduced in 2018. Despite its Caddy styling, it was built on a heavy-duty GMC TopKick truck platform, heavily-armored, and weighing over 6,800 kilograms.
President Biden may use Trump's redesigned Beast for his term, or he may also opt for a new one. If he decides to go for the latter, what would it look like?
GM Authority has made a rendering of the Beast but with a new face. The Cadillac Lyriq electric crossover, which was revealed in August 2020. The rendering shows the post-op design.
Having a Lyriq face for a new Beast isn't actually a long shot. Given that President Biden wants a new fleet of electric government cars, going for Cadillac's electric portfolio would be the right thing to do.