Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հունիսի 1-2-ը աշխատանքային այց կկատարի Ֆրանսիայի Հանրապետություն (Փարիզ) և Բելգիայի Թագավորություն (Բրյուսել)։ Հունիսի 1-ին Նիկոլ Փաշինյանը Փարիզում հանդիպումներ կունենա Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնի, Ազգային ժողովի նախագահ Ռիշար Ֆերանի և Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեի հետ։ Այս մասին տեղեկացնում է Կառավարությունը:
Հունիսի 2-ին Բրյուսելում Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում կունենա Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հետ։ Նախատեսվում է նաև Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնակատարի հանդիպումը Բելգիայի Թագավորության վարչապետ Ալեքսանդր դե Կրոյի հետ։

From June 1 to 2, acting Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan will pay working visits to Paris and Brussels. On June 1, Pashinyan will have meetings with President of France Emmanuel Macron, President of the French National Assembly Richard Ferrand and President of the French Senate Gerard Larcher in Paris, as reported the Government of Armenia.
On June 2, Pashinyan will meet with President of the European Council Charles Michel and Prime Minister of the Kingdom of Belgium Alexander De Croo in Brussels.