Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասն այսօր աշխատանքային այցով ժամանել է Հայաստանի Հանրապետություն՝ հանդիպելու երկրի բարձրագույն քաղաքական եւ ռազմական ղեկավարության հետ: Այս մասին հայտնել է կազմակերպության մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Զայնետդինովը:
Այս տարվա օգոստոսի 9-10-ը նախատեսված են նրա հանդիպումները ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Արմեն Գրիգորյանի եւ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանի հետ:
Հանդիպումների ընթացքում Ստանիսլավ Զասը հայկական կողմին կտեղեկացնի ՀԱՊԿ պատասխանատվության ոլորտում ստեղծված իրավիճակի, ինչպես նաեւ Հավաքական անվտանգության խորհրդի հաջորդ նստաշրջանի նախապատրաստական աշխատանքների մասին:

Secretary General of the Collective Security Treaty Organization (CSTO), Stanislav Zas, has arrived in Armenia Monday on a working visit to meet with the country's top political and military leadership. This was stated by CSTO spokesman Vladimir Zainetdinov.
An Monday and Tuesday, the CSTO chief is scheduled to meet with Prime Minister Nikol Pashinyan, Acting Foreign Minister Armen Grigoryan, and Defense Minister Arshak Karapetyan.
During the meetings Stanislav Zas will brief the Armenian side on the situation in the CSTO area of responsibility, as well as the preparations for the next session of the CSTO Collective Security Council.