Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 13-ին, ժամը 04:48-ին Կոտայքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ դեպի Ձորաղբյուր գյուղ տանող ճանապարհին այրվում է ավտոմեքենա։
Դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ։
Պարզվել է, որ Աբովյան-Ջրաբեր ավտոճանապարհի 5-րդ կմ-ին «Mercedes-Benz» մակնիշի ավտո­մե­քե­նան (վարորդ՝ Ա․ Հ․, ծնված 1994 թ.) դուրս է եկել ճանապարհի եր​թեւե​կելի հատվածից, բախվել ճամփեզրի արգելապատնեշին, հայտնվել դաշտամիջյան հատվածում (մոտ 10 մ) եւ բռնկվել. ուղեւոր Մ․ Մ․-ն (ծնված 1997 թ.) հոսպիտալացման ճանապարհին մահացել է:
Մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը, վարորդը եւ մյուս ուղեւոր Ա․ Թ․-ն (ծնված 1995 թ.) հոսպիտալացվել են Աբովյան քաղաքի ԲԿ, որտեղ բժիշկները տուժածների առողջական վիճակը գնահատել են բավարար:
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 05։21-ին, մարվել՝ 05։46-ին։ Այրվել է ավտոմեքենան եւ մոտակայքում մոտ 1000 քմ բուսածածկույթ:

YEREVAN. – At 4:48am on Friday, the Kotayk provincial crisis management center received a report that a car was burning on the road leading to Dzoraghbyur village, the Ministry of Emergency Situations of Armenia informed.
It was found out that a car (driver: A. H., born in 1994) had crashed into a roadside barrier on the Abovyan-Jraber motorway, ended up in the middle of the field, and caught fire.
Passenger M. M. (born in 1997) died on the way to the hospital.
The driver and the other passenger, A. T. (born in 1995), were taken to the Abovyan city hospital where the doctors said they are in satisfactory condition.
The fire was extinguished at 5:46am, but the car and about 1,000 square meters of vegetation nearby were burned.