Իսրայելը գաղտնի ռազմական տեխնիկա է վաճառել Մարոկկոյին, գրել է Haaretz-ը՝ վկայակոչելով զինված ուժերի արտահանման եւ անվտանգության մասնագետ Ջոնաթան Հեմփելին:
Նա նշել է, որ «Իսրայելը երրորդ կողմի միջոցով Մարոկկոյին մատակարարել է կապի ռազմական սարքավորումներ եւ վերահսկման սարքեր՝ ներառյալ ռազմական ինքնաթիռների հայտնաբերման եւ հետեւման սարքեր»:
2020 թվականին Մարոկկոյի ռազմաօդային ուժերը ստացել են իսրայելական 3 Heron անօդաչու՝ 50 մլն դոլար ընդհանուր արժեքով:
Մարոկկոյի մի քանի ԶԼՄ-ներ վերջերս հայտնել են, որ թագավորությունը Իսրայելի հետ համագործակցությամբ անօդաչու թռչող սարքերի արտադրություն է սկսելու:

Израиль тайно продал военное оборудование Марокко, пишет Haaretz со ссылкой на специалиста по экспорту вооруженных сил и безопасности Джонатана Хемпеля.
Он отметил, «через третью сторону Израиль поставил Марокко военное оборудование связи и устройства управления, в том числе устройства обнаружения и слежения на боевых самолетах».
В 2020 году ВВС Марокко получили три израильских беспилотника Heron общей стоимостью 50 миллионов долларов.
Несколько марокканских СМИ недавно сообщили, что королевство начнет производство дронов в сотрудничестве с Израилем.