Պակիստանն արգելել է չպատվաստված չափահասներին չվերթներ իրականացնել երկրի ներսում: Ավիացիայի նախարար Հուլամ Սարվար Խանն արգելքի մասին հայտարարել է Twitter-ում` նշելով, որ «միայն 18-ից բարձր տարիքի լիովին պատվաստված ուղեւորները կկարողանան ներքին թռիչքներ կատարել Պակիստանի սահմաններում», հաղորդում է AP-ն:
Կառավարությունն անցյալ շաբաթ հայտարարել էր, որ չպատվաստվածներին չի թույլատրվի աշխատել գրասենյակներում եւ այցելել առեւտրի կենտրոններ:
Արգելքները չեն վերաբերում այն երեխաներին, ովքեր դեռ իրավունք չունեն մասնակցել Պակիստանի պատվաստումների արշավին:
220 միլիոն բնակչությամբ երկրում գրեթե 30 միլիոն մարդ արդեն լիովին պատվաստված է: Պատվաստանյութերի պակաս չկա, բայց շատերը երկմտում են, եւ նոր միջոցառումներն ուղղված են նրանց պատվաստվել դրդելուն:
Անցյալ տարի համավարակի սկզբից Պակիստանում գրանցել է COVID-19-ով վարկման 1.2 միլիոն դեպք եւ 27.785 մահվան դեպք:

Пакистан запретил непривитым взрослым совершать перелеты внутри страны. Министр авиации Гулам Сарвар Хан объявил о запрете в Твиттере, заявив, что «только полностью вакцинированные пассажиры в возрасте 18 лет и старше смогут совершать внутренние авиаперелеты в пределах Пакистана», передает AP.
Правительство заявило на прошлой неделе, что непривитым не будет разрешено работать в офисах и посещать торговые центры.
Запреты не распространяются на детей, которые еще не имеют права участвовать в пакистанской кампании вакцинации.
В стране с населением 220 миллионов человек полностью вакцинированы почти 30 миллионов человек. В вакцинах недостатка нет, но многие люди колеблются, и новые меры направлены на то, чтобы подтолкнуть их к вакцинации.
В Пакистане зарегистрировано 1,2 миллиона случаев COVID-19 и 27 785 случаев смерти с начала пандемии в прошлом году.