Առնվազն չորս մարդ, այդ թվում՝ տեղական լրագրող է զոհվել Նանգարխար նահանգի վարչական կենտրոն հանդիսացող Ջելալաբադ քաղաքում զինված հարձակման հետեւանքով: Այդ մասին կիրակի հաղորդել է The Khaama Press գործակալությունը՝ վկայակոչելով ականատեսներին:
Նրանց տեղեկություններով՝ հանցագործները ժամանել են տաքսիով եւ կրակ բացել ավտոմեքենայում գտնվող մարդկանց ուղղությամբ: Դեպքը տեղի է ունեցել շաբաթ:
Ականատեսները պնդում են, որ երկու սպանվածները եղել են «Թալիբան» արմատական շարժման անդամներ: Հրաձգության հետեւանքով մահացու վիրավորում է ստացել նաեւ լրագրող որդին:
Գործակալության տվյալներով՝ Ջելալաբադի բնակիչները հարձակման պատասխանատվությունը վերագրում են «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման վրա: Տեղական իշխանություններն այդ դեպքը դեռեւս չեն մեկնաբանում:

По меньшей мере четыре человека, в том числе местный журналист, стали жертвами вооруженного нападения в городе Джелалабад, являющемся административным центром провинции Нангархар. Об этом сообщило в воскресенье агентство The Khaama Press со ссылкой на очевидцев.
По их информации, преступники подъехали на такси и открыли огонь по людям, находившимся в автомобиле. Инцидент произошел в субботу.
Свидетели утверждают, что двое убитых были членами радикального движения «Талибан». В результате стрельбы смертельное ранение также получил сын журналиста.
Согласно данным агентства, жители Джелалабада возлагают ответственность за нападение на террористическую группировку «Исламское государство». Местные власти это происшествие пока не комментируют.