Սինգապուրում գտնվող՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը զրույց է ունեցել Սինգապուրի փոխվարչապետ, տնտեսական քաղաքականությունը համակարգող նախարար Հենգ Սուի Քիթի հետ:
ՀՀ նախագահի աշխատակազմից NEWS.am-ին հայտնում են, որ զրուցակիցները քննարկել են տարբեր ոլորտներում հայ-սինգապուրյան երկկողմ կապերի ընդլայնման հնարավորություններն ու համագործակցության ուղղությունները: Մասնավորապես նշվել է, որ փոխգործակցության խորացման մեծ ներուժ կա բարձր տեխնոլոգիաների, հաղորդակցության, գիտության, կրթության և մի շարք այլ ոլորտներում: Համակարծիք լինելով, որ պետության արդյունավետ զարգացման հիմքը և շարժիչ ուժը բարձր որակի կրթությունն է, գիտելիքն ու նորարարությունը, զրուցակիցները կարևորել են մարդկային կապիտալի արդյունավետ օգտագործումը, գիտակրթական համագործակցությունը: Անդրադարձ է եղել նաև Հայաստանի և Սինգապուրի գիտակրթական հաստատությունների միջև համագործակցության զարգացման հարցերին և փոխանակման տարբեր ծրագրերի իրականացման հնարավորություններին:
Նախագահ Սարգսյանն ու Սինգապուրի փոխվարչապետը կարևորել են նաև երկու երկրների միջև շփումների և մշակութային կապերի ակտիվացումը:
Սինգապուրում ընթացող Bloomberg-ի Նոր տնտեսական համաժողովի (New Economy Forum) շրջանակում Հայաստանի նախագահը զրույցներ է ունեցել նաև հայտնի գործարար, Bloomberg ֆինանսական և մեդիա ընկերության հիմնադիր, Նյու Յորքի նախկին քաղաքապետ, քաղաքների և կլիմայի փոփոխման հարցերով ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ բանագնաց Մայքլ Բլումբերգի, Մեծ Բրիտանիայի նախկին վարչապետ Թոնի Բլեերի, HSBC-ի խմբի գործադիր տնօրեն Նոել Քուինի հետ:

Находящийся в Сингапуре президент Армении Армен Саркисян провёл беседу с Вице-премьером Сингапура, координирующим экономическую политику министром Хэнг Сви Китом.
Как сообщает пресс-служба президента, собеседники обсудили возможности расширения армяно-сингапурских двусторонних связей в различных областях и направления сотрудничества. В частности, отмечено, что существует большой потенциал углубления взаимодействия в сферах высоких технологий, коммуникаций, науки и образования и в ряде других отраслей. Выразив общее мнение, что основа и движущая сила эффективного развития государства – высококачественное образование, знания и инновационный подход, собеседники подчеркнули важность эффективного использования человеческого капитала, научно-образовательного сотрудничества. Речь шла также о вопросах развития сотрудничества между научно-образовательными учреждениями Армении и Сингапура, о возможностях реализации различных программ обмена.
Президент Саркисян и вице-премьер Сингапура подчеркнули важность контактов между двумя странами и активизации культурных связей.
В рамках проходящей в Сингапуре конференции Bloomberg New Economy Forum Президент Армении имел беседы также с известным предпринимателем, основателем финансовой и медиа компании Bloomberg, бывшим мэром Нью-Йорка, специальным посланником Генерального секретаря ООН по вопросам городов и изменения климата Майклом Блумбергом, бывшим Премьер-министром Великобритании Тони Блэром, исполнительным директором HSBC Group Ноэлем Куином.