Նախագահ Ջո Բայդենը եւ առաջին տիկին Ջիլ Բայդենը գալիք Սուրբ Ծննդյան տոնի կապակցությամբ շնորհավորել են Վաշինգտոնի Ազգային մանկական հիվանդանոցի փոքրիկ պացիենտներին, ովքեր առողջական վիճակի պատճառով չեն կարողացել տուն գնալ՝ տոնը նշելու իրենց ընտանիքների հետ, հայտնում է Ամերիկայի ձայնը։
ԱՄՆ առաջին տիկնոջ Սուրբ Ծննդյան այցն այս հիվանդանոց վաղեմի ավանդույթ է, սակայն Ջո Բայդենի որոշումը միանալ իր կնոջն անսպասելի է եղել։ Սպիտակ տունը հայտնել է, որ գործող նախագահը Սուրբ Ծննդի նախօրեին պատմության մեջ առաջին անգամ այցելել է մանկական հիվանդանոց։
Սակայն այս ամենն առանց միջադեպերի չի անցել։ Ըստ AFP-ի՝ Բայդենը թրոլինգի է ենթարկվել։ Միջադեպը, որը արագ տարածվել է համացանցում, տեղի է ունեցել այն բանից հետո, երբ Բայդենը եւ առաջին տիկինը տեսակոնֆերանսի միջոցով խոսել են Հյուսիսային Ամերիկայի օդատիեզերական պաշտպանության հրամանատարության (NORAD) պաշտոնյաների հետ, ովքեր հետեւում են Սանտայի ճանապարհորդություններին ամբողջ աշխարհով մեկ:
Նախագահը պատասխանել է մի քանի ամերիկյան ընտանիքների զանգերին։ Մի տղամարդ ներկայացրել է որպես Ջարեդ՝ չորս երեխաների հայր: Բայդենը հակիրճ խոսել է նրա երեխաների հետ, հարցրել, թե ինչ նվերներ են նրանք ուզում Սուրբ Ծննդի համար եւ ասել, որ նրանք պետք է պառկեն քնելու մինչեւ կեսգիշեր: Եզրափակելով զրույցը՝ Բայդենը Ջարեդին մաղթել է «հրաշալի Սուրբ Ծնունդ»։
«Հուսով եմ, որ դուք նույնպես լավ Սուրբ Ծնունդ կանցկացնեք, Շնորհավոր Սուրբ Ծնունդ, եւ առաջ, Բրե՛նդոն»,-պատասխանել է Ջարեդը։
«Առաջ, Բրե՛նդոն»-ը ծածկագրված վիրավորանք է, որը դարձել է Դոնալդ Թրամփի կողմնակիցների բողոքի ձայնը՝ Սուրբ Ծննդյան նախօրեին Սպիտակ տանը տեղի ունեցած միջոցառման ժամանակ։
Ի պատասխան՝ Բայդենը հանգիստ պատասխանել է․ «Առաջ, Բրե՛նդոն, ես համաձայն եմ»։
Սակայն պարզ չէր, թե արդյոք նախագահը հասկացել է՝ ինչի մասին է խոսքը, թեեւ Ջիլ Բայդենը անհարմար ժպտացել է։

Президент Джо Байден и первая леди Джилл Байден поздравили с наступающим Рождеством маленьких пациентов Национальной педиатрической больницы в Вашингтоне, которые в связи с состоянием здоровья не смогли отправиться домой, чтобы отметить праздник вместе со своими семьями, передает «Голос Америки».
Рождественский визит первой леди США в эту больницу – давняя традиция, однако решение Джо Байдена присоединиться к супруге, чтобы поздравить больных детей с Рождеством, стало неожиданностью. В Белом доме сообщили, что действующий президент впервые в истории посетил детскую больницу накануне Рождества.
При это не обошлось без инцидентов. Как сообщает AFP, Байден подвергся троллингу. Инцидент, который быстро стал вирусным в Интернете, произошел после того, как Байден и первая леди поговорили по видеоконференции с представителями Североамериканского командования воздушно-космической обороны (NORAD), которые отслеживают путешествия Санты по всему миру.
Президент ответил на звонки нескольких американских семей. Один мужчина назвался Джаредом, отцом четверых детей. Байден коротко поговорил с детьми звонившего, спросил, какие подарки они хотят на Рождество, и сказал, что им нужно лечь в постель до полуночи. Завершая разговор, Байден пожелал Джареду «чудесного Рождества».
«Я надеюсь, что вы, ребята, тоже хорошо проведете Рождество, с Рождеством, и вперед, Брэндон!» - ответил Джаред.
«Вперед Брэндон» - закодированное оскорбление, которое стало сплоченным кличем сторонников Дональда Трампа - во время мероприятия в канун Рождества в Белом доме.
В ответ Байден спокойно ответил: «Вперед  Брэндон, я согласен», - ответил Байден. Было не сразу ясно, понял ли президент о чем речье, хотя Джилл Байден неловко усмехнулась и закатила глаза.
Байден спросил Джареда, откуда он звонит, но к тому времени звонок был прерван. Этот момент широко распространился в социальных сетях, и некоторые  похвалили  президента за его спокойный ответ.
«Вперед, Брэндон» - это эвфемизм для вульгарного оскорбления, которое возникло, когда репортер на мероприятии NASCAR случайно услышал скандирование  «F... Joe Biden» во время интервью с водителем Брэндоном Брауном. С тех пор он стал политическим лозунгом сторонников Трампа.