ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը երեքշաբթի՝ հունվարի 11-ին, Ատլանտայի Համալսարանական կենտրոնում ելույթի ժամանակ Միացյալ Նահանգների նախագահ է անվանել փոխնախագահ Քամալա Հարիսին։
«Անցած շաբաթ նախագահ Հարիսը եւ ես Կապիտոլիումում քննարկել ենք այն պահերից մեկը, որոնք ամերիկյան պատմությունը բաժանում են «առաջ եւ հետո»-ի,- ասել է Բայդենը Ատլանտայում՝ ելույթ ունենալով դաշնային ընտրական օրենսդրության փոփոխությունների անհրաժեշտության մասին։
Ամերիկյան ԶԼՄ-ները մշտապես նշում են իրենց նախագահի վրիպումները։ Այս անգամ լեզվի սայթաքմանը իր նյութում ուշադրություն է դարձրել FoxNews ալիքը։
Մինչ այդ Բայդենը սխալմամբ փոխնախագահին պետության նախագահ էր անվանել դեկտեմբերի 17-ին։ Նոյեմբերին Հարիսը իսկապես ժամանակավորապես կատարել է պետության ղեկավարի պարտականությունները, մինչ Բայդենը բուժզննում էր անցնում։ Բայց նրա նախագահական ժամկետը ավարտվել էր 1 ժամ 25 րոպե հետո։

US President Joe Biden named Vice President Kamala Harris as leader of the United States on Tuesday, during a speech at the Atlanta University Center.
"Last week, [Vice-ed.] President Harris and I stood in the United States Capitol to observe one of those “before and after” moments in American history," Biden said in Atlanta while speaking about the need for changes in federal election law.
The American media has consistently noted their president's reservations. This time, FoxNews drew attention to the slip of the tongue in its story.
Previously, Biden mistakenly referred to his vice president as head of state on December 17. In November, Harris did indeed serve as interim head of state while Biden was undergoing a medical examination. But her presidential term ended in 1 hour and 25 minutes.