Ռուսաստանը տրամադրված է շարունակել երկխոսությունն ԱՄՆ-ի հետ։ Ռուսաստանի Դաշնությունը երբեք երկխոսություն վարելու համար քաղաքական կամքի պակաս չի ունեցել, սակայն պետք չէ գործընթաց հանուն գործընթացի, անհրաժեշտ է կոնկրետ արդյունք։ Այս մասին լրագրողներին հայտնել է ՌԴ նախագահ մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը։
«Ռուսաստանում երբեք քաղաքական կամքի պակաս չի եղել՝ բանակցելու, բանակցությունները շարունակելու համար։ Հակառակը, մենք բազմիցս բախվել ենք այս բանակցությունները վարելու մեր գործընկերների դժկամությանը։ Եվ ես կասկած չունեմ, որ բանակցությունները շարունակելու քաղաքական կամքի պակաս չի լինի։ Պետք է լինի կոնկրետ արդյունք, կոնկրետ պատասխան»,-ասել է Պեսկովը, փոխանցում է ՌԻԱ Նովոստին։
Չորեքշաբթի օրը Բրյուսելում կայացել է Ռուսաստան-ՆԱՏՕ խորհրդի նիստը։ Հանդիպումը հաջորդել է Ռուսաստանի եւ ԱՄՆ-ի միջեւ անվտանգության երաշխիքների վերաբերյալ բանակցություններին, որոնք տեղի են ունեցել հունվարի 9-10-ը Ժնեւում։

Россия настроена к продолжению диалога с США, у РФ никогда не было дефицита политической воли к диалогу, но не нужен процесс ради процесса, нужен конкретный результат, сообщил журналистам пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
«В России никогда не было дефицита политической воли к переговорам, к продолжению переговоров. Наоборот, мы неоднократно наталкивались на нежелание наших контрагентов эти переговоры вести. И я не сомневаюсь, что не будет дефицита к политической воле продолжать переговоры и дальше, но при одном понимании: по этим принципиальным вопросам не может быть процесса ради процесса, должен быть конкретный результат, конкретный ответ», - сказал Песков, отвечая на вопрос, видит ли Путин смысл в продолжении переговоров с США, планируется ли, что президенты США и РФ будут лично следить за ними, передает РИА Новости
В среду в Брюсселе прошло заседание Совета Россия-НАТО. Встреча прошла в развитие переговоров по гарантиям безопасности между Россией и США, которые состоялись 9-10 января в Женеве.