Ավստրալիան 20 Bushmaster զրահափոխադրիչ կուղարկի Ուկրաինային։ Այս մասին հայտարարել է Ավստրալիայի վարչապետ Սքոթ Մորիսոնը, փոխանցում է CNN-ը։
Ֆրանսիական Thales ընկերության ավստրալական մասնաճյուղի արտադրած զրահափոխադրիչները ներկված են ձիթապտղի կանաչ գույնով՝ Ուկրաինայի դրոշի պատկերով եւ «Միասնություն Ուկրաինայի հետ» գրությամբ։ Երկու Bushmaster-ները «շտապ օգնության տարբերակ» են՝ Կարմիր խաչի տարբերանշանով:
«Bushmaster-ը կառուցվել է Ավստրալիայում՝ պաշտպանված տեղաշարժի, պատերազմական գոտում զինվորների անվտանգ տեղափոխման համար, ասվում է Մորիսոնի գրասենյակի հայտարարության մեջ: «Bushmaster-ը շատ հարմար է Ուկրաինայի ԶՈւ զինվորականների եւ Ուկրաինայի քաղաքացիական բնակչությանն ականներից եւ ինքնաշեն պայթուցիկներից, հրետանային եւ հրաձգային զինատեսակների բեկորներից պաշտպանելու համար»:

Австралия отправит Украине 20 бронетранспортеров Bushmaster. Об этом заявил премьер-министр Австралии Скотт Моррисон, передает CNN.
БТР, произведенные австралийским филиалом французской компании Thales,  окрашены в оливково-зеленый цвет с изображением украинского флага на борту и надписью «Единство с Украиной». Два Bushmasters - это «варианты скорой помощи» с эмблемой Красного Креста.
«Bushmaster был построен в Австралии для обеспечения защищенной мобильности, безопасной перевозки солдат в район боевых действий до их спешивания для ближнего боя», — говорится в заявлении офиса Моррисона. «Bushmaster хорошо подходит для обеспечения защиты военнослужащих Вооруженных сил Украины и украинского гражданского населения от мин и самодельных взрывных устройств, осколков артиллерийского и стрелкового оружия».