Ավստրալիայում դպրոցի ուսուցչուհին գայթակղել է աշակերտին եւ դատարանի առաջ կանգնել, հայտնում է Daily Mail-ը։
Մելբուռնի Wantirna College-ում դասավանդող 44-ամյա Ազար Ռահմաթզադեն ձերբակալվել է այն բանից հետո, երբ մեղադրվել է մինչեւ 16 տարեկան երեխայի հետ սեռական հարաբերություններ ունենալու, անչափահասին բռնաբարելու եւ հարբեցնելու մեջ:
Ռահմաթզադեին կասկածել են սոցիալական ցանցերում հրապարակումների պատճառով, որոնցում նա տղային գեղեցիկ է անվանել, իսկ հետաքննությունը սկսվելուց հետո բողոքել է, որ նա հեռացրել է իրեն ընկերների ցանկից:
«Ես երբեմն այնքան հիմար եմ լինում, չեմ մտածում եւ հիմարություններ եմ անում (կթողնեմ խմելը): Բայց ես անընդհատ քո մասին եմ մտածում։ Հուսով եմ, որ դու կարդաս, կատես ինձ, եւ մի օր մենք նորից ընկերներ կլինենք»,- ասվում է ուսուցչուհու հաղորդագրություններից մեկում:
«Ես իսկապես ափսոսում եմ, եթե ցավ եմ պատճառել քեզ: Սիրում եմ քեզ ընդմիշտ»,- մեկ ուրիշում գրել է Ռահմաթզադեն։
Կինը ազատ է արձակվել գրավի դիմաց։ Wantirna College-ի տնօրինությունը նրան արձակուրդ է ուղարկել մինչեւ դատավարության ավարտը։ Հաջորդ դատական նիստը հուլիսի 29-ին է նշանակվել։

В Австралии школьная учительница совратила ученика и попала под суд, сообщает Daily Mail.
44-летняя Азар Рахматзаде, преподающая в школе Wantirna College в Мельбурне, штат Виктория, была задержана после того, как ее обвинили в сексуальных отношениях с ребенком младше 16 лет, изнасиловании и спаивании несовершеннолетнего.
Рахматзаде попала под подозрение из-за сообщений в социальной сети, в которых она называла мальчика красивым, а после начала расследования сокрушалась, что он удалил ее из друзей.
«Я такая глупая иногда, не думаю и совершаю глупые поступки (брошу пить!). Но я все время думаю о тебе. Надеюсь, ты это прочитаешь, будешь ненавидеть меня меньше и однажды мы снова будем друзьями», — говорится в одном из сообщений учительницы.
«Мне правда жаль, если я причинила тебе боль. Люблю тебя навеки!» — написала Рахматзаде в другом.
В данный момент женщина отпущена под залог. Администрация Wantirna College отправила ее в отпуск до окончания разбирательств. Следующее заседание суда назначено на 29 июля.