Երեւանում, այսօր՝ սեպտեմբերի 16-ին, ժամը 02:00–ի սահմանում, ոստիկանության կենտրոնական բաժին ահազանգ է ստացվել, որ Պարոնյան փողոցում՝ Կոնդի եկեղեցու դիմաց ծառայություն կատարող ոստիկանության զորքերի ծառայողների ուղղությամբ անհայտ անձը պայթուցիկ է նետել: Այս մասին տեղեկությունը NEWS.am-ի հետ զրույցում հաստատեցին ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի եւ լրատվության վարչությունից:
Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, դեպքի վայր ժամանած պարեկները սահմանազատել են տարածքը, ապա դեպքի վայրի տարբեր հատվածներում հայտնաբերել 1 հատ ճայթած ինքնաշեն պայթուցիկ եւ 1 հատ չճայթած ինքնաշեն կանաչ կպչուն ժապավենով փաթաթած պայթուցիկ:
Նախնական տեղեկություններով, տուժածներ չկան: Դեպքի փաստով Քննչական կոմիտեում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ: Ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը ձեռնարկում են անհրաժեշտ օպերատիվ-հետախուզական եւ քննչական համատեղ գործողություններ՝ դեպքի հանգամանքները, կատարողի կամ կատարողների ինքնությունը պարզելու, նրանց հայտնաբերելու ուղղությամբ։

В Ереване 16 сентября около 02: 00 в Центральное отделение Полиции поступило сообщение о том, что неизвестная личность на улице Пароняна бросила взрывчатку в сторону сотрудников Полиции. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе Полиции.
Инцидент произошел недалеко от церкви, расположенной в Конде.
Как сообщили на сайте Shamshyan.com, специализирующейся на хронике криминальных новостей, патрульные, прибывшие на место происшествия, отцепили территорию. Было обнаружено 1 неразорвавшееся самодельное взрывное устройство, обмотанное зеленой липкой лентой.
По предварительной информации, пострадавших нет. По факту инцидента в Следственном комитете возбуждено уголовное дело. Полиция и следственное управление предпринимают все необходимые совместные оперативно-розыскные и следственные действия с целью выяснения обстоятельств дела, а также личности виновного или виновных. Последние объявлены в розыск.