Տեղի է ունեցել Քրիստինա Քվինի երդմնակալության արարողությունը Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանի պաշտոնում: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունիցդ:
«Քրիստինա Ա․ Քվինի երդմնակալությունը դեսպանի պաշտոնում ԱՄՆ պետքարտուղարի տեղակալ Ուզրա Զեյայի ներկայությամբ։ Շնորհավորում ենք դեսպան Քվինին»,- ասված է դեսպանատան տարածած հաղորդագրության մեջ։
Հիշեցնենք, որ 2022 թվականի դեկտեմբերի 13-ին ԱՄՆ Սենատը հաստատել էր Քրիստինա Քվինի թեկնածությունը ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանի պաշտոնում: Մինչ այդ ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանի պաշտոնը զբաղեցնում էր Լին Թրեյսին, ում թեկնածությունն էլ Սենատը հաստատել էր ՌԴ-ում ԱՄՆ դեսպանի պաշտոնում:

The swearing in of Kristina Kvien as the new US Ambassador to Armenia has taken place. Armenian News-NEWS.am learns about this from the US Embassy in Yerevan.
“Kristina A. Kvien was sworn in as an Ambassador by Under Secretary of State Uzra Zeya. Congratulations!” the embassy noted.
On December 13, 2022, the US Senate approved Kristina Kvien’s candidacy for the post of US Ambassador to Armenia. Prior to that, this position was held by Lynne Tracy, whose candidacy was approved by the Senate for the position of US Ambassador to Russia.